Żuraw mini używany

Razem z moim mężem równo rok temu podjęliśmy w końcu decyzję o rozpoczęciu budowy naszego nowego domu. Praca szły nam bardzo sprawnie i szybko. Generalnie nie mieliśmy żadnego opóźnienia, co bardzo nas ucieszyło. Dom miał mieć dwa piętra i stać na dość wysokim piedestale. Z tego też powodu mieliśmy jedną rzecz, która wymagała przemyślenia

Jak zamówiliśmy używanego mini żurawia na budowę

używane mini żurawieNasz dom miał trochę niestandardowe wymiary, był znacznie wyższy niż inne domy. Powodem tego stanu był wspomniany piedestał, na którym budowaliśmy. Było to konieczne, ponieważ teren, na którym zlokalizowana jest nasz działka należy do podmokłych. Musieliśmy poszukać pewnych rozwiązań, które pozwolą na budowę w naszej sytuacji, a raczej na jej kontynuację. Postawiliśmy na używane mini żurawie, które miały za zadanie dostarczenie na wyższą kondygnację materiałów budowlanych. Zazwyczaj są one wnoszone przez ludzi, jednak w naszym wypadku wiązałoby to się z koniecznością bardzo czasochłonnego noszenia materiałów. Chociaż wspomniane dźwigi nazywane są mini, wcale nie są one takie małe, jakby się to mogło wydawać. Naprawdę niewiele brakuje im do tych prawdziwych żurawi o standardowych wymiarach, które są używane przy budowach wysokich wieżowców, czy bloków mieszkalnych. Nasz dźwig został wypożyczony ze specjalnej wypożyczalni maszyn budowlanych, która znajduje się nieopodal naszego miejsca zamieszkania oraz lokalizacji naszego nowego domu. Wraz z dźwigiem musieliśmy zatrudnić także przeszkolonego operatora dźwiga, ponieważ nikt w naszej ekipie nie umiał się nim posługiwać.

Generalnie używany mini żuraw spełnił swoje zadanie wzorowo, dodatkowo samo wypożyczenie było dla nas bardzo korzystne. Inną opcją, którą także rozważaliśmy było wynajęcie od razu ekipy budowlanej, która posiada taki dźwig i specjalizuje się w takiej pracy.