Zlecenie badania holterem EKG

W dzisiejszych czasach medycyna jest naprawdę szeroko rozwinięta. Lekarze mają nowoczesne sposoby leczenia oraz diagnostyki, które szybko pozwalają na wyleczenie pacjenta z danej choroby. Oczywiście, niekiedy warto zlecić dodatkowe badania, szczególnie w kardiologii. Jednym z najbardziej powszechnych jest holter EKG. Dzięki niemu można monitorować pracę serca przez całą dobę.

Odpowiednie przygotowanie do badania holterem

holter ekg krakówKardiologia to jedna z najbardziej rozwiniętych dziedzin. Oczywiście, jest to duży plus, ponieważ można wyleczyć zdecydowanie więcej pacjentów niż kiedyś. Jak wiadomo, lekarz nierzadko zleca wykonanie poszczególnych badań. Bowiem czasami warto je wykonać, aby mieć stuprocentową pewność, co do postawienie stosownej diagnozy. Kardiolog niekiedy zleca badanie poprzez holter ekg Kraków jest jednym z miast, gdzie w niektórych placówkach można liczyć na krótki termin zapisu na takie badanie. Bowiem czasami kolejki są naprawdę długie. Niemniej jednak, niektórzy pacjenci nie mogą długo czekać. W końcu chodzi o zdrowie człowieka. Badanie to polega na aplikacji urządzenia do skóry człowieka. Po włączeniu, w holterze zapisywana jest praca serca przez dwadzieścia cztery godziny. Ważne, aby pacjent wykonywał wszystkie czynności, których zawsze się podejmuje w ciągu dnia. Wówczas, zapis będzie najbardziej wiarygodny. Zaburzenia rytmu serca czasami powodowane są nerwami. Oczywiście, nie jest to wskazaniem do specjalistycznego leczenia.

Wizyta u specjalisty jest bardzo ważna, jeśli mamy niepokojące objawy. Wiele osób zapisuje się do dobrego kardiologa, aby wyjaśnić nagłe i częste zaburzenia pracy rytmu serca. Niekiedy lekarz zleca dodatkowe badania, w tym także holterem EKG. Na pewno pozwoli to postawić odpowiednią diagnozę.