Zewnętrzne donice betonowe na krzewy

Stosowanie donic betonowych w przestrzenie zewnętrznej ma wiele zalet. Jedną z nich jest wyjątkowa trwałość tego materiału. Beton kojarzony był do niedawna z industrialnym stylem. Obecnie jest bardzo modny. Praktyczne donice wykonane z betonu mają znacznie większą trwałość niż drewniane czy ceramiczne. Można w nich sadzić nawet duże krzewy i niewielkie drzewa ozdobne.

Doniczki z betonu do ogrodu

donice betonowePlanując piękny ogród warto przemyśleć dodatki. Bardzo solidne donice betonowe nadają się do użytku zewnętrznego. Nie trzeba ich wnosić pod dach na okres zimowy. Beton jest odporny na przemarzanie. Jakie rośliny można hodować w donicach betonowych? Odpowiedź na to pytanie udziela producent markowych wyrobów ogrodowych. W donicach z betonu można umieścić nawet duże krzewy ozdobne. Tego typu doniczki można traktować jako osłonkę na zwykłą, nieestetyczną donicę. Jeśli jednak donica posiada odpływ, to może być ustawiona także na balkonie lub tarasie. Kolorystyka betonowych donic to nie tylko klasyczna, neutralna szarość. Dostępne są także w innych, bardzo atrakcyjnych wariantach kolorystycznych. Wszystko dzięki nowoczesnym technologiom, które pomagają pokryć donice żywicami i innymi zdobiącymi substancjami. Donice z betonu to świetny i stylowy dodatek, który sprawdzi się przy nowoczesnej zabudowie, w minimalistycznym, bądź industrialnym stylu. Kupując taką donicę można mieć pewność, że wytrzyma wiele lat.

Plastikowe, nietrwałe doniczki i osłonki do kwiatów, warto zastąpić nowoczesnymi, bardzo solidnymi donicami betonowymi. Sam materiał przeżywa obecnie swój renesans w dekoracji i aranżacji wnętrz oraz ogrodów. Donice z betonu pojawiają się w parkach i na prywatnych posesjach. Są synonimem piękna i wyrafinowanej elegancji, która oprze się próbie czasu.