Zastosowanie pieluch flanelowych

W wyprawce noworodka czy niemowlaka musi się znaleźć sporo przydatnych produktów do codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim są to ręczniki, ubranka i pieluszki. Tych ostatnich trzeba mieć najwięcej, ponieważ szybko się brudzą.

Jak wygląda pieluszka wykonana z flaneli?

pieluchy flanelowe cenaNa rynku artykułów dla niemowląt znajdziemy sporo produktów bez których rodzicom ciężko by było sprawować opiekę. Jednym z najpopularniejszych są na pewno pieluchy, które mogą mieć różną formę. Przede wszystkim w sklepach znajdziemy pieluszki tetrowe, które są dość cienkie i tanie oraz pieluchy flanelowe cena ich jest nieco wyższa od tetrowych. Tego typu pieluszki mają uniwersalny rozmiar sześćdziesiąt na sześćdziesiąt centymetrów i są wykorzystywane jako zastępcze okrycie maluszka, prześcieradło na przewijaku lub służą do wycierania buzi i rączek dziecka po posiłku. Równie dobrze można je wykorzystać jako ręcznik po kąpieli czy praktyczny materiał do wszechstronnego zastosowania na spacerze. Jednak na pieluszki flanelowe mogą także służyć do przewijania dziecka, ponieważ są dostępne w formie wielorazowych pieluch, do których wystarczy wkładać pieluszki tetrowe stanowiące zabezpieczenie przed zabrudzeniem. Zaletą flaneli jako materiału, jest jej delikatna powierzchnia, lekko pluszowa, która pozostaje bez zmian nawet po wielokrotnym praniu w wysokiej temperaturze. W sklepach z artykułami dla niemowląt pieluszki flanelowe kupimy już za około dwa pięćdziesiąt – trzy złote i są bardzo wytrzymałe oraz delikatne w dotyku.

Na pewno taka pielucha przyda się każdej mamie, ponieważ posiada szerokie zastosowanie w codziennej pielęgnacji. Równie dobrze można malucha nią przykrywać w wózku na spacerze, kiedy jest upalnie, ponieważ przepuszcza powietrze i chłonie nadmiar wody.