Zaopatrz się w płyty z gumy i śpij spokojnie

Wśród różnego rodzaju materiałów zabezpieczających pracę z urządzeniami o wysokim napięciu (bądź też w pomieszczeniach narażonych na działanie takich sił) niemal największą popularnością cieszą się płyty z gumy – a jest tak z przynajmniej kilku powodów.

Płyty z gumy – jakie zalety posiadają?

Mieszanka gumowaPo pierwsze, prostota wykonania, uniwersalność i możliwość zakupu wybranego metrażu sprawiają, że płyty z gumy można zainstalować praktycznie wszędzie i dowolnie je przenosić z miejsca na miejsce w miarę potrzeby. Ciekawym wyborem może też być chodnik elektroizolacyjny, który można zamontować na stałe w wybranych przejściach i innych potencjalnie ryzykownych miejscach, które są często używane przez pracowników zakładu lub innych ludzi. W przypadku mniejszych akcesoriów i drobnych otworów i przepływów sprawdzone są z kolei mieszanki gumowe, które po odpowiednim dobraniu potrafią poradzić sobie z niemal każdym problemem i znacząco zminimalizować każde potencjalne ryzyko. Te ostatnie mają też jeszcze jedno zastosowanie – oprócz ograniczania oddziaływania negatywnych i niepożądanych sił mogą także służyć jako spoiwo, łączące ruchome elementy albo element dodatkowo zabezpieczający – tak to jest w przypadku mieszanek specjalnych, które posiadają bardzo niski czas gaśnięcia i są trudnopalne. Nierzadko mieszanki gumowe używane są przy produkcji oraz konserwacji masyw oponowych czy też bieżników (na przykład taśm albo opon).

Jeśli mamy naprawdę nietypowy problem, możemy zwrócić się bezpośrednio do producenta i poprosić o stworzenie specjalnego wariantu danej mieszanki.