Zamawiamy podłogi olejowane

Wybór podłogi, dotyczący gatunku drewna, wzoru czy koloru, w większości przypadków jest kwestią gustu. Jednakże istotnym aspektem może być wybór warstwy wierzchniej, która może być lakierowana albo olejowana. Warto dokładniej przeanalizować wady oraz zalety każdej z opcji, aby wybór był świadomy oraz korzystny dla nas. Zwłaszcza, że w tym przypadku, oprócz upodobań estetycznych, ważne będą także inne czynniki.

Korzystamy z podłogi olejowanej

sprawdzony producent podłóg olejowanychDostępne na rynku podłogi olejowane są pokryte naturalnym olejem, co oznacza, że wnika on w strukturę drewna i jej nie zamyka. Może to generować sporo problemów, ponieważ podłoga nie jest odporna na zabrudzenia i może wymagać częstszych konserwacji. Należy jednak mieć świadomość, iż taka podłoga, po kilku latach konserwacji staje się zacznie bardziej odporna na brud. Dodatkowo podłogi olejowane naturalnymi olejami bez przeszkód można naprawić bez konieczności cyklinowania. Korzystnym wyborem będzie sprawdzony producent podłóg olejowanych. Ten proces pięknie podkreśla piękno drewna, jednocześnie zachowując jego naturalny wygląd oraz strukturę. Warstwa oleju, w porównaniu do lakierów, nie powoduje zamknięcia drewna pod szczelną powierzchnią, przez co bez większych problemów przyjmuje i oddaje wilgoć. Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienek, w których może występować podwyższona wilgotność, a woda znajdująca się w zawilgoconych deskach powinna jak najszybciej odparować. Powierzchnia olejowana nie elektryzuje się, przez co nie powoduje przyciągania kurzu.

Do najważniejszych zalet podłóg olejowanych zalicza się podkreśloną strukturę drewna i większą głębię koloru. Oprócz tego renowacja może być przeprowadzona samodzielnie w kilka godzin, możliwe są także naprawy miejscowe, a małe rysy są znacznie mniej widoczne, niż na powłoce lakierowanej. Nie musimy się także obawiać sklejonych brzegów klepek, bez względu czy mamy podłogi olejowane w fabryce, jak również na miejscu w domu.