Zalety dwóch komputerów do streamowania

 

Popularność transmisji online rywalizacji w różnych grach komputerowych w ostatnich latach rośnie w bardzo szybkim tempie. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów rozgrywki wiele osób chce samodzielnie spróbować swoich sił w tej dziedzinie i rozpocząć własny streaming, który mógłby trafiać do setek albo i tysięcy osób na całym świecie.

Streamowanie przy wykorzystaniu dwóch komputerów

drugi komputer do streamowaniaIstnieje wiele sposobów konfiguracji zestawów do streamowania. Bardzo często wykorzystywane są dwa oddzielne urządzenia, dzięki czemu wbrew pozorom można oszczędzić część środków. Najczęściej mocniejszy komputer wykorzystywany jest do samej rozgrywki, ponieważ wtedy ważna jest zarówno karta graficzna, jak i wydajność procesorów i pamięci RAM. Jako drugi komputer do streamowania wykorzystywany jest bardzo często starszy sprzęt, który już był w posiadaniu danej osoby. W takim przypadku, żeby móc rozpocząć streaming musimy przeprowadzić pewne modyfikacje starej jednostki, bo w nim kluczową rolę będzie odgrywał bardzo mocny procesor, który będzie odpowiedzialny za większą część pracy związanej z kodowaniem strumienia. Wykorzystanie dwóch komputerów będzie wymagało także skorzystania ze specjalnego oprogramowania do streamowania. Dobrą wiadomością jest jednak to, że dostępnych jest wiele bezpłatnych programów, które idealnie sprawdzą się w przypadku początkujących streamerów.

Rozpoczęcie transmisji z rozgrywek komputerowych wymaga z pewnością sporych inwestycji w sprzęt oraz co najmniej podstawowej wiedzy informatycznej pozwalającej na stworzenie dobrego jakościowo przekazu, jednak jest to jeden z najpopularniejszych sposobów zdobycia popularności w sieci, a ponieważ gry komputerowe stają się na tyle popularne, że e-sport niedługo zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich to widać, że jest to rynek z ogromnym potencjałem warty włożonego wysiłku.