Zakup drewna poza granicami Polski

Kryzys węglowy w naszym kraju spowodował gwałtowny wzrost popytu na drewno. Ludzie, którzy do tej pory palili węglem zostali zmuszeni do przerzucenia się na drewno. Niestety rynek drewna nie był na to przygotowany i jak się okazało w tartakach już dzisiaj go brakuje. Wiele drewna trafia także na rynek budowlany, gdzie ma zastępować drogie materiały budowlane, co tylko pogłębia deficyt.

W jaki sposób kupuje się drzewo z Czech?

jak kupić drewno w czechachZaglądając na lokalny tartak na pewno zdziwimy się, spoglądając na jego pustki na placu. Wszystko schodzi na pniu, a na ewentualnie pozyskiwany właśnie asortyment jest kolejka chętnych. Drewna po prostu nie można dzisiaj kupić, nie czekając na niego kilka tygodni. Wiele osób jednak potrzebuje tego materiału od zaraz i nie waha się dopłacić do materiału pozyskiwanego z innych krajów. Największym sąsiadem eksportującym drewno są Czechy i tam właśnie większość ludzi zamierza kupować. Jednak jak kupić drewno w czechach, aby mieć pewność jego dostawy? W grę wchodzi tutaj wiele firm pośredniczących w zakupie tego surowca. Czechy produkują zarówno drewno na materiały budowlane, jak i na opał. Firmy, które sprowadzają drewno z Czech koncentrują się zazwyczaj na jednym rodzaju drewna, albo opałowego, albo budowlanego. Musimy więc trafić na odpowiednią ofertę, a pośrednik zrobi resztę za nas. Kupowanie drewna bezpośrednio w tym kraju jest trudne, ponieważ barierą jest tutaj znajomość języka.

Zakup drewna przez pośredników jest jak zakup drewna w Polsce. W wielu przypadkach, jeśli nie mielibyśmy świadomości, że jest to drewno zagraniczne, to nawet nie odczulibyśmy tego że je stamtąd kupujemy. Pośrednicy działają sprawnie, dzięki temu, że znają realia obydwu rynków. Ma to duże znaczenie dla klientów, którzy czują się w ten sposób kompleksowo obsłużeni.