Wysokogatunkowe oleje konopne

Na polskim rynku dostępna jest szeroka gama produktów konopnych, zarówno sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Można zakupić produkty spożywcze, a także suplementy diety. Najbardziej popularne są oleje i pasty konopne. Produkty powstają w procesie ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla odpowiednio wyselekcjonowanych kwiatostanów roślin.

Prozdrowotne produkty konopne

olej z konopiSpecjalne gatunki roślin bogate są w związki kannabinoidowe, wykazujące prozdrowotne właściwości. W kwiatostanach występuje największe stężenie CBD, związku zaopatrującego układ endokannabinoidowy znajdujący się prawie w każdej komórce organizmu. Prozdrowotny olej z konopi bogaty jest w CBD, bioflawonoidy, sterole, minerały i witaminy, a także inne kwasy z grupy kannabinoidów. Olej pozyskiwany jest z kwiatostanów, a także łodyg roślin. Olej z kwiatostanów może mieć różne stężenie aktywnego kannabidiolu i stosowany jest prozdrowotnie w celach relaksacyjnych i uspokajających, a także zapobiegających procesom chorobotwórczym. Tłoczenie na zimno oleju pozwala na zachowanie wszystkich substancji odżywczych zawarty w roślinach. Produkty konopne, a w tym również oleje konopne, dostępne są w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Pozyskiwane w procesie ekstrakcji z kwiatostanów posiadają wysokie stężenie CBD i stosowane są prozdrowotnie i terapeutycznie. Pozostałe oleje mogą być wykorzystywane w codziennej diecie w celach spożywczych i wzbogacających codzienną i zbilansowaną dietę. Ceny olejków uzależnione są od stężenie CBD.

Pakowane są najczęściej w butelki o pojemności od 5 do 30 ml, a stężenie aktywnego kannabidiolu waha się od 5 do 20%. Butelki wyposażone są w dozowniki ułatwiające dawkowanie. Suplementacja diety olejkami konopnymi daje bardzo dobre efekty terapeutyczne. Usuwa wiele dolegliwości psychosomatycznych i fizycznych, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i zapobiega procesom neurodegeneracyjnym w jego obrębie.