Wymiana matrycy fachowcom zajmuje niespełna kwadrans

Użytkownikom laptopów bardzo często wydaje się, że ekran wyświetlacza to w laptopie rzecz absolutnie święta. Mamy takie przekonanie, że jak coś jest nie tak z ekranem to laptop nadaje się już do wymiany. A to absolutnie nie tak, bo ekran w laptopie można z łatwością wymienić. Fachowo nazywa się go matrycą, a jego wymianą zajmuje się większość serwisów komputerowych.

Komu zlecić wymianę matrycy w laptopie?

fachowa wymiana matryc w WarszawieTo jeszcze zależy od tego czy nasz laptop jest objęty gwarancją czy też okres gwarancyjny już się dla niego zakończył. Jeśli uszkodziliśmy matrycę w laptopie na gwarancji to naprawę musimy zlecić a autoryzowanym serwisie. No chyba, że nie zależy nam na kontynuowaniu gwarancji albo zostało jest raptem kilka czy kilkanaście dni. Wszystkie pozostałe laptopy można po prostu oddać do serwisu komputerowego działającego w naszym mieście. O takie serwisy najłatwiej jest oczywiście w stolicy kraju. Fachowa wymiana matryc w Warszawie oferowana jest praktycznie w każdym serwisie komputerowym. Najważniejsze jest tylko to, żeby wcześniej zamówić matrycę na wymianę. Sama wymiana ekranu w laptopie to kwestia niespełna kwadransa. Serwisant odkręci jedynie kilka śrubek i zamieni starą matrycę na nową. Wpięcie połączenia to kwestia kilku sekund – podobnie jak wypięcie z niego poprzedniej matrycy. Sama usługa wymiany jest bardzo tania a większość kosztów stanowi oczywiście cena samej matrycy, którą trzeba zamówić pod konkretny model laptopa.

Jeśli trafimy do solidnego serwisu komputerowego to matrycę wymienią nam w nim na miejscu. Najpierw zamawiamy odpowiedni wyświetlacz a potem idziemy z laptopem i w ciągu kilkunastu minut sprzęt jest gotowy do odbioru. Taka szybkość realizacji tej usługi jest ważna szczególnie dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą spuszczać swojego laptopa z oczu.