Wymagająca praca programisty

Praca programisty jest szczególnie ciężka w dzisiejszych czasach. Czasami szereg możliwości oznacza wielki mętlik w głowie. Teraz trzeba było robić takie programy, które przynoszą korzyść użytkownikowi. Niestety aby to dobrze zrobić należy mieć w tym polu doświadczenie. Ja tak właściwie znałem się tylko na gastronomii. Przez wiele lat aby opłacić kursy programowania dorabiałem sobie jako kelner i znałem ten biznes od przysłowiowej podszewki.

Tworzyłem systemy dla lokali gastronomicznych

nowoczesne systemy dla gastronomiiWłaśnie dlatego w swojej karierze programisty zabrałem się za lokale gastronomiczne. Widziałem w tym rynku spory potencjał, który można było odpowiednio wykorzystać. Właśnie dlatego postawiłem wszystko na jedną kartę i postawiłem na ten rodzaj programowania. Bardzo mi to odpowiadało, ponieważ doskonale się na tym znałem. Na początku w ten sposób powstały moje pierwsze nowoczesne systemy dla gastronomii, które zbudowałem na podstawie własnego doświadczenia. Miały one spory potencjał ale wymagały przetestowania przez prawdziwych i sprawdzonych specjalistów. Okazało się, że sam pomysł to nie wszystko. Trzeba było jeszcze go jakoś umiejętnie wdrożyć w działalność gospodarczą przedsiębiorstw. Gastronomia była bardzo szeroka i trzeba było się trochę sprecyzować. Ja uderzyłem w te lokale, które cechowały się tradycyjnym podejściem dla gości. Stworzyłem szybki i sprawny program, który ułatwiał pracę kelnerom w wydawaniu dań.

Oczywiście aby wszystko działało skutecznie potrzebne były drobne modyfikacje. Musiałem wsłuchać się w głosy swoich klientów i cały czas udoskonalać swoje systemy aby spełniały wszystkie oczekiwania. To było bardzo ważne gdy chciałem osiągnąć sukces i być polecaną osobą w branży. Współpraca z klientem stała się dla mnie podstawą do działania i starałem się w niej uczestniczyć.