Wyciskarka do soku i dieta

 

 Moim noworocznym postanowieniem było zadbanie o swoją zdrową dietę. Może nie chciałam jakoś chudnąć, może ze trzy kilogramy, ale chodziło głównie o odżywianie się. Jadłam dużo tłustego i słodkiego, także gotowe jedzenie do odgrzewania. Za mało było w mojej diecie warzyw i owoców. Postanowiłam to zmienić.

Wyciskarka i smaczne soki

wyciskarka huromNie miałam na początku pomysłu an to, co można ciekawego zrobić z owoców. Sałatki szybko mi się znudziły, a owoce średnio pasują na przykład do mięsa czy ryżu. Postawiłam zatem na koktajle i soki. Wtedy mamy dobry napój i dzienna porcję zdrowia w jednym. Moja wyciskarka hurom pracowała codziennie. Rano robiłam sobie sok do śniadania, a po powrocie z biura jeszcze jeden. Czasem miksowałam owoce z mlekiem lub jogurtem i brałam taki koktajl do pracy. Szczególnie gdy zrobiło się cieplej chętnie piłam taki napój zamiast kawy czy herbaty. Miałam nawet specjalny kubeczek z wkładem chłodzącym, żeby napój dłużej był zimny. Robienie soków było dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu nie musiałam kombinować jak wcisnąć owoce do posiłku, z warzywami szło o wiele lepiej. Nie robiłam tylko soków z jednego owocu, ale także mieszanki, na przykład pomarańczę z brzoskwinią, jabłko z miętą, czy malina z porzeczką i truskawkami. Takie połączenia są klasyczne, jednak smaczne i zdrowe. Tyle witamin z jednym napoju, a przy tym są one sycące, bardziej niż herbata. Mogły mi zastępować niezdrowe przekąski między posiłkami czy podwieczorek i drugie śniadanie.

Soki sprawiają również to, że się chudnie. Człowiek czuje się pełen i nie chce jeść, więc nie podjada słodyczy. Dzięki temu zrzuciłam zbędne kilogramy, a moja dieta prezentuje się teraz zdrowo i jest zrównoważona. Na pewno będę się jej trzymała i dalej robiła ciekawe koktajle.