Warto zainteresować się progami wyspowymi

Podczas planowania infrastruktury na ternie naszego zakładu, zadbać trzeba o to, aby kierowcy, szczególnie spoza naszej firmy, nie pędzili na złamanie karku. W tym celu można zastosować wyjątkowo uciążliwe dla takich kierowców rozwiązania, które zmuszą ich do zwolnienia poniżej wysokiej prędkości i odniosą odpowiednie skutki.

Zalety stosowania nowoczesnych progów wyspowych

progi wyspoweDo takich rozwiązań można zaliczyć progi zwalniające. Nie wszystkie jednak są tak samo skuteczne, bowiem te, które znamy z miast jako poprzeczne, przecinające drogę garby, mogą okazać się nieskuteczne w przypadku miejsc, gdzie trzeba znacznie zwolnić, na przykład przy szkołach, gdzie znaleźć można wiele dzieci. Takie progi powinny być ustawiane także na terenach firm, jeżeli chcemy, aby były one bezpieczne. Najlepszym rodzajem progów, który wymusza dużą redukcję prędkości jest przede wszystkim próg wyspowy, czyli taki, który ma dużą powierzchnię. Wjeżdżamy na niego, ale nie możemy się rozpędzać, gdyż po kilku metrach musimy z niego zjechać, co wymusza na nas redukcję prędkości, a jeżeli zależy nam na naszym zawieszeniu, będzie to znaczne spowolnienie. Jeżeli zdecydujemy się na progi wyspowe to kierowcy będą musieli bardzo zwolnić. Takie rozwiązania stosowane są w dużych miastach, gdzie nie da się w inny sposób przemówić kierowcom do rozsądku, niż narażając ich na uszkodzenie elementów zawieszenia.

Widmo kosztownych napraw skutecznie odrzuca wielu kierowców, którzy rezygnują z szybkiej i brawurowej jazdy na rzecz powolnego toczenia się między progami zwalniającymi. To rozwiązanie, które przynosi bardzo dobre efekty i przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, gdyż kolizja z małą prędkością jest znacznie mniej niebezpieczna.