Urządź własną domową siłownię: co będzie potrzebne?

Regularne wizyty na siłowni, nawet w ramach karnetu, mogą okazać się kosztowne, szczególnie gdy ćwiczy kilka osób z rodziny. Warto wtedy pomyśleć o urządzeniu małej siłowni w domu, bo będzie to dobra inwestycja na wiele lat.

Jaki sprzęt do fitnessu wybrać?

bieżnia do domuSklepy oferują bardzo różnorodny sprzęt do ćwiczeń, który dobrze sprawdzi się w domu. Ponieważ jednak zwykle bardzo ogranicza nas ilość wolnego miejsca, powinniśmy rozważnie dokonywać zakupów i wybierać takie rzeczy, które pozwolą na ogólny trening dla całego ciała zamiast skupionych na konkretnej partii. Do ćwiczenia określonych grup mięśni mogą przydać się na przykład hantle czy stepper, które do tego nie zajmują wiele miejsca i łatwo można je przechowywać. Zawsze też warto mieć w domu matę do ćwiczeń, która świetnie się sprawdzi przy bardzo różnorodnych ćwiczeniach. Gdy możemy sobie na to pozwolić biorąc pod uwagę koszty i ilość potrzebnego miejsca, pomyślmy o zakupie orbitreka czy wioślarza, które pozwalają równocześnie trenować wiele grup mięśni. Ten pierwszy jest bardzo prosty w obsłudze, a ten drugi może dawać jeszcze lepsze efekty, jednak wymaga najpierw opanowania odpowiedniej techniki. Jeśli zależy nam na urozmaiceniu planu treningowego, a wciąż mamy sporo miejsca, to warto przemyśleć też takie zakupy jak bieżnia czy rower treningowy do domu. Pozwalają one na udany trening przez cały rok, podczas gdy pogoda za oknem może skutecznie zniechęcać do biegania czy też jazdy na rowerze. Z pewnością warto dobrać urządzenia pod kątem dopasowania do całej rodziny.

Jeśli będzie z nich korzystać kilka osób, to inwestycja w nie będzie o wiele bardziej opłacalna. Nie tylko z powodów finansowych i zaoszczędzenia na karnetach! Będzie to też inwestycja w zdrowie i kondycję członków rodziny, a to jest przecież bezcenne.

Więcej informacji meadowgroup.pl