Tani kredyt, a problemy finansowe świata

Tani kredyt – czy miał i ma wpływ na dzisiejsze problemy finansowe?

Nowatorskie spojrzenie na problem finansowania małych i średnich przedsiębiorstw każe za wszelką cenę wspierać ambitnych ludzi mających jakikolwiek pomysł na biznes. Aktywizowanie dodatkowymi środkami finansowymi ludzi, którzy w innych warunkach mogliby zasilać grono bezrobotnych na rynku, nie tylko pozwala skutecznie uniknąć wykluczania społecznego ludzi.

tani kredytSzczególnie ważne w tym kontekście jest wspieranie ludzi młodych, którzy dopiero kończą szkołę.
O wiele korzystniejsze z punktu widzenia samych absolwentów, ale także lokalnej gospodarki jest przekonanie tego człowieka, aby zajął się wprowadzaniem własnego pomysłu na biznes w życie, aniżeli szukanie bezpiecznego i słabo płatneo etatu w przeciętnym zakładzie pracy. Aby to osiągnąć, na rynku dostępne muszą być nie tylko takie instrumenty finansowe jak tani kredyt współfinansowany w jakiejść część przez państwo. Oczywiście warto stworzyć takie mechanizmy, które mają podnosić zdolność kredytową młodych przedsiębiorców bez żadnej historii kredytowej czy zabezpieczenia. Kluczowe jest jednak także zachęcanie samych ludzi do tego, aby zgaszali się ze swoimi kosztorysami i biznesplenami do banków oraz specjalnych ośrodków wspierających młode przedsiębiorstwa w staraniach o dofinansowanie.
Do wzięcia dzisiaj na rynku są nie tylko kredyty bankowe, chociaż naturalnie każdy duży szanujący się bank chętnie udzieli pomocy finansowej po przeanalizowaniu dobrego i prawidłowo przygotowanego biznesplanu. Ale można spokojnie ubiegać się także o liczne środki finansowe z programów docelowych jak chociażby inkubatory przedsiębiorczości. Tam studenci i absolwenci uczelni wyższych mogą prowadzić w swoistym inkubatorze, pod okiem specjalistów ekonomii i biznesu, swój start-up.

Po okresie inkubowania znalezienie odpowiedniego współfinansującego nie jest dla tych młodych ludzi praktycznie żadnym wyzwaniem. Często są to już projekty na tyle dopracowane i przemyślane, że nawet instytucje europejskie czy międzynarodowe nie mają innego wyjścia, jak tylko przydzielić takiemu wnioskowi odpowiednie granty. Niejednokrotnie są to zawrotne sumy jak na start firmy i czasami są to środki całkowicie bezzwrotne ? warto więc o takich instrumentach finansowani także pomyśleć.