Sztuczna wykładzina – montaż trawy

Sztuczna trawa to syntetyczna wykładzina w rolkach, która wygląda jak skoszona trawa. Taka powłoka jest odporna na warunki atmosferyczne, ponieważ nie chłonie wilgoci i jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe i to są niezaprzeczalne zalety w stosunku do naturalnej trawy.

Czy można sztuczną trawę montować na betonie?

modna wykładzina - sztuczna trawaSyntetyczną murawę można układać na asfalcie, płytach chodnikowych, fundamentach betonowych – prawie na każdej twardej powierzchni. Układanie sztucznej trawy na betonie jest najczęściej wymagane, gdy konieczne jest zaaranżowanie gotowego miejsca, a demontaż powłoki znacznie wydłuża czas i koszt budowy. Betonowa podstawa tworzy idealnie płaską powierzchnię, ale nie przepuszcza wilgoci. Dlatego przy układaniu sztucznej trawy na betonie bardzo ważne jest dbanie o system odwadniający. Usuwanie wilgoci to jeden z najczęstszych problemów podczas instalowania sztucznej trawy na solidnym podłożu. Sama powłoka jest perforowana, dzięki czemu woda przechodzi pod nią bez zalegania na powierzchni. Ale może pozostać pod podłożem. Najprostszym sposobem jest wykonanie terenu z lekkim nachyleniem i zainstalowanie punktu poboru. Woda popłynie albo do krawędzi, albo do środka i przejdzie przez rury. Przez wiele lat bardzo dobrze będzie wyglądać modna wykładzina – sztuczna trawa najlepiej jak jest układana na warstwie drenażowej z piasku, a następnie mocowana zszywkami lub wzdłuż obwodu. Wtedy nie będzie trzeba jej poprawiać.

Umieszczenie sztucznej trawy na betonie jest możliwe tylko w dodatnich temperaturach. Gdy na zewnątrz jest minusowa temperatura, powłoka staje się nieco twardsza, co może powodować błędy w doborze materiału. Dlatego też poleca się montowanie tego materiału w cieplejszej porze roku, kiedy to pod wpływem temperatury materiał lepiej się układa.