System transportowy do palet

W magazynach w których panuje dość ograniczony ruch towarowy można całkowicie powierzyć transport palet z ładunkiem wózkom widłowym. Są one najwygodniejszym sposobem na transport ładunków na terenie magazynu, i wystarczają w zupełności w większości obiektów magazynowych i spedycyjnych.

System transportujący ciężkie palety

system transportu paletW wielu obiektach jednak wózki nie wystarczają do obsługi wszystkich transportów wychodzących i dostaw. W takich obiektach najczęściej działa system transportu palet, będący bardzo nowoczesnym, ale również i bardzo wygodnym, dodatkiem do każdego magazynu towarowego. Taki system składa się z taśmociągów, których zadaniem jest transportowanie ładunków z terenu magazynu do rampy załadowczej i na odwrót. Co kilkanaście metrów przy taśmociągu umieszczone są maszyny załadunkowe, które ściągają lub ładują towar wedle aktualnej potrzeby, a rampy załadowcze, które umieszczone są na końcu taśmociągu posiadają bardzo rozbudowane systemy ładunkowe, wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze podsystemy i udogodnienia. Taki system jest ogromnym ułatwieniem pracy dla wszystkich pracowników na terenie magazynu i niejednokrotnie przyśpiesza prace które do tej pory wykonywane były z użyciem wózków widłowych czy podobnego sprzętu załadunkowego, a jednocześnie wcale nie zajmuje nadmiernej ilości przestrzeni.

Coraz więcej magazynów posiada taki system, gdyż jest on nie tylko bardzo wygodnym i przydatnym uzupełnieniem wyposażenia, ale również nie wymaga bardzo dużego dozoru. Podczas normalnej pracy zaledwie jeden operator może wprowadzać zadania dla poszczególnych elementów systemu transportowego. Większa ilość personelu do obsługi systemu załadunkowego i transportowego potrzebna jest tylko w momencie szczególnie wysokiego natężenia zadań.