Stosowanie zdrowej diety gwarancją dobrego zdrowia

Na lekcji wychowania fizycznego do nauczyciela podeszła jedna z uczennic. Prosiła go, aby pozwolił jej nie brać udziału w dzisiejszych zajęciach. Reszta dziewcząt z klasy właśnie przygotowywała się, by rozpocząć mecz siatkówki. Wychowawcę zaintrygowała ta prośba, przyjrzał się więc dziewczynce i zauważył, że coś jest z nią nie w porządku. Miał absolutną rację. Nie wyglądała na taką, której wątpliwie zdrową dietę można by komuś polecić. Jej postura była aż nazbyt drobna i wątła, miała podkrążone oczy i niemrawe spojrzenie, musiała odchudzać się zbyt intensywnie.

Brak zdrowej diety pierwszym krokiem w kierunku kłopotów

Zapytał się o powód braku chęci uczestniczenia w zajęciach. Gdy usłyszał, że uczennica nie ma zamiaru ćwiczyć, ponieważ czuje się słaba, nie miał już najmniejszych wątpliwości co do jej dolegliwości. Padło kolejne pytanie, tym razem bezpośrednio o to, czy dziewczyna ma problemy z anoreksją. Odpowiedź była wymijająca, stwierdziła jedynie, że ostatnio czuje wstręt do jakichkolwiek pokarmów. Nauczyciel zdenerwował się i spoliczkował niemądrą nastolatkę, krzyknął, że nie ma ona prawdziwych problemów i sama je sobie wymyśla, po czym wyjąć ze swojej torby ogromne burrito i zmusił ją do zjedzenia go pod groźbą oceny niedostatecznej i negatywnej uwagi do dziennika. Ta potrawa, jak wiemy, również nie może być podstawą zdrowej diety. Zastraszona uczennica zgodziła się, zjadła meksykański przysmak i chwyciła się za brzuch.

zdrowe dietyDotychczasowe odchudzanie musiało zaszkodzić jej na żołądek, więc poczciwy wychowawca wpadł na kolejny genialny pomysł. Wziął szklankę, wlał do niej około dwustu mililitrów oleju, wrzucił dwie kosteczki smalcu i tak sporządzony napój miał zostać wypity przez anorektyczkę, by osłonić ścianki jej żołądka. Stało się. Wraz z opróżnieniem się kubka, dziewczyna poczuła się lepiej, jednak wciąż nie powróciła do swojej dawnej wagi, dlatego tak ważne, by dbać o zdrowe diety już od dzieciństwa. Nie ma problemów niemożliwych do rozwiązania, trzy soczyste steki, smażone na głębokim tłuszczu i natarte margaryną, stanowiły nawet więcej niż było potrzeba, aby postawić każdego anorektyka na nogi.

Wspomniana metoda została opatentowana kilka lat później, osiągając wystarczająco wysoką skuteczność, aby zostać refundowana przez państwową służbę zdrowia. Ważne jest jednak, by zdrową dietę zacząć stosować już wtedy, gdy nie widzimy jeszcze oznak niewłaściwego odżywiania. Pomoże to nam cieszyć się dobrym zdrowiem.