Stojaki na rowery nareszcie stają się standardem w mieście

W dzisiejszym świecie, gdzie samochodów jest więcej niż ludzi często najszybszym sposobem poruszania się po mieście jest rower. To proste urządzenie z łatwością pokonuje wąskie uliczki, korki, w których kierowcy marnują nawet kilka godzin dziennie a nawet schody. Także nikłe koszty utrzymania przemawiają na rzecz tego właśnie środka transportu. Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej ludzi w miastach, zostawia samochód pod domem a porusza się rowerem. 

Parkowanie roweru – najwygodniej w stojaku

prosty stojak na roweryA jeśli już dojedziemy do miejsca docelowego nasuwa się pytanie co począć z naszym dwukołowcem. Często jesteśmy zmuszeni przypinać go blokadą do słupów, latarni albo płotów, co jest dość uciążliwe a niejednokrotnie ogranicza przestrzeń dla ruchu pieszych. Na szczęście władze miejskie zaczynają dostrzegać ten problem. Aby zadowolić wszystkich użytkowników drogi wystarczy przecież prosty stojak na rowery. Takie stojaki pojawiają się niemal w standardzie przed wszelkimi sklepami czy punktami usługowymi. bardzo ułatwia to życie rowerzystom a także zachęca do częstszego korzystania z tego środka transportu. Ciągle jednak brakuje stojaków na rowery w ogólnej przestrzeni publicznej na przykład przy parkach lub na skwerach. Na zimę natomiast taki prosty stojak na rowery warto zbudować w swoim garażu czy też piwnicy i tam bezpiecznie na okres kiedy warunki atmosferyczne nie pozwalają na użytkowanie roweru przetrzymać swój pojazd. Dobrze zabezpieczony i przetrzymywany najlepiej pionowo – wisząc będzie nam służył bezawaryjnie przez wiele sezonów.

Bardzo dobry nawyk jazdy na rowerze coraz śmielej pojawia się w polskim społeczeństwie. Daje to korzyść zarówno ludziom, bo jak wiadomo ruch to zdrowie, ale także pozwala odetchnąć mocno już nadwyrężonej przez spaliny przyrodzie.