Sprawdzony radiotelefon Baofeng

Praca na terenie dopiero budowanego osiedla do łatwych nie należała, głównie ze względu na spory obszar, jaki należało stale monitorować. Nie było nas zbyt wielu, dlatego też komunikacja czasem bywała utrudniona, szczególnie podczas obchodów rozległych budynków. Z tego powodu, już w pierwszych dniach pracy, zamówiliśmy z firmy krótkofalówki.

Radiotelefon Baofeng o dużej mocy

baofeng uv5rZ doświadczenia wiedzieliśmy, że każda krótkofalówka będzie miała o wiele gorsze osiągi na takim obiekcie, bo na placu budowy znajdowało się mnóstwo urządzeń zakłócających działanie radia i blokujących sygnał. Dlatego też, do naszego obiektu zamówiliśmy radiotelefony Baofeng uv5r, wyposażone we wzmacniacz sygnału, który pozwalał na sprawną i bezproblemową komunikację nawet w tak specyficznych warunkach, jak nasze. Co więcej, radiotelefony owe działały w wielu pasmach, i były możliwe do zaprogramowania w taki sposób, by nie odbierać sygnałów z radia cb, czy innych urządzeń komunikacyjnych, znajdujących się poza terenem obiektu, ale również nie nadawać na falach obsługiwanych przez owe urządzenia, by osoby postronne nie mogły słyszeć naszej komunikacji. Mocny sygnał tych radiotelefonów przydawał się przede wszystkim podczas kontroli budynków będących w trakcie budowy, gdzie odsłonięte metalowe i ołowiane elementy często odbijały czy pochłaniały fale radiowe, uniemożliwiając korzystanie z krótkofalówki.

Nasz sprzęt nie miał takowych mankamentów i mimo iż czasem zdarzały się zakłócenia w trakcie rozmowy, to jednak sygnał był czysty i zrozumiały, a utrata sygnału możliwa była tylko po przypadkowym wyłączeniu urządzenia. Takie radiotelefony nie były wcale urządzeniami drogimi, aczkolwiek niewyobrażalnie ułatwiały pracę i pozwalały na szybką koordynację podczas jakiegokolwiek zdarzenia.