Solidne lampy ogrodowe- jakie wybrać?

Niewielu z nas wybierając oświetlenie do swojego domu, myśli o oświetleniu podłogi. Oświetlać można miejsce do pracy, lustro w łazience, wejście do domu, stawiać solidne lampy ogrodowe na zewnątrz, by w letnie wieczory móc przesiadywać na dworze, ale żeby oświetlać podłogę?

Na co komu takie solidne lampy ogrodowe?

lampa ogrodowaNależy na wstępie zaznaczyć, że solidne lampy ogrodowe i oświetlenie podłogowe to dwie różne rzeczy. Te pierwsze dotyczą dużych, stojących lamp, jakie większość z nas ma w salonie lub sypialni. To drugie, o którym teraz mówimy, dotyczy oświetlenia stosowanego przy lub w podłodze. Przy szafkach kuchennych możemy zainstalować taśmy led, a w stopnie schodów wbudować małe lampki ledowe. Jakie są zalety tego oświetlenia? Idąc w nocy do łazienki czy do lodówki po małą przekąskę nie musimy zapalać po kolei wszystkich świateł w domu, które mogłyby obudzić pozostałych domowników. Takie oświetlenie jest subtelne, ale jednocześnie pozwala na swobodne poruszanie się po domu. Taśmę led, czy świecące w ciemnościach taśmy można zamontować wszędzie. Od blatów w kuchni, przez listwy podłogowe, schody, aż do sufitu, zatem możemy dowolnie wybrać ich miejsce przeznaczenia. Taśmy led mogą dawać kolorowe światło, co na pewno ucieszy wszystkie dzieci, szczególnie te, które boją się ciemności.

Lampy podłogowe dają zbyt mocne światło, więc na noc lepiej jest wybrać bardziej subtelne. Można zawsze zostawiać zapalone lampy ogrodowe, które oświetlą nasz salon, ale mogą też przyciągać owady, więc rozważmy inne opcje.