Smaczne orzeszki nerkowca

W zdrowej diecie powinno być miejsce na nabiał, mięso, tłuszcze, warzywa z owocami i przekąski. Warto się skupić na ostatniej pozycji, ponieważ to ona często jest powodem nadmiernego przybierania na wadze, bo zwyczajnie jest niezdrowa.

Ile orzechów można jeść dziennie?

orzechy nerkowca w atrakcyjnej cenieDo zachowania prawidłowego funkcjonowania organizmu, konieczne jest dostarczenie mu zróżnicowanych produktów spożywczych. Jednak wszystkie muszą pochodzić z kategorii zdrowych i nieprzetworzonych. Niektórzy ludzie na śniadanie, obiad i kolacje, spożywają zbilansowane produkty, które dostarczają organizmowi wszystkich składników odżywczych, mineralnych i witamin, ale jako przekąskę stosują słodycze. To bardzo zły nawyk, zwłaszcza jeżeli jeszcze często uskuteczniany. Znacznie lepiej sięgnąć po owoce lub orzechy nerkowca w atrakcyjnej cenie kupimy w większości sklepów ze zdrową i ekologiczną żywnością. Mają one delikatny i słodki smak, przez co z powodzeniem mogą zaspokoić ochotę na coś słodkiego. Zawierają sporo kalorii, ale też przez to są pożywne. W stu gramach orzechów nerkowca znajduje się ponad sześćset kalorii, zatem trzeba uważać z ich ilością. Jednak są one bardzo syte, zatem po niewielkiej ich ilości czujemy się najedzeni. Doskonale się sprawdzą jako dodatek do drugiego śniadania, samodzielna przekąska lub można z nich zrobić domowe masło orzechowe, które doskonale pasuje do naleśników, placuszków czy wszelkich wypieków. Są bardzo popularne, ponieważ ich smak odpowiada większości osób. Z czystym sumieniem można je dawać dzieciom.

Przeważnie dzienna dawka wszystkich rodzajów orzechów to około jednej garści, z uwagi na ich kaloryczność. Jednak nawet jedząc ich mniej, ale codziennie, jesteśmy w stanie znacząco polepszyć swój stan organizmu, poprawić odporność i uskutecznić pracę mózgu.