Skuteczność zabiegów laserowych – depilacja laserowa

Na świecie coraz bardziej popularne są zabiegi laserowe, coraz więcej osób z nich korzysta. Zabiegi laserowe takie jak usuwanie przebarwień, odmładzanie, zamykanie naczynek, depilacja, wybielanie zębów są reklamowane jako zabiegi wykonywane szybko i bezpieczne dla zdrowia. Laser jest bardzo uniwersalnym narzędziem dzięki niemu można odmłodzić i wygładzić skórę, wydepilować, wybielić zęby, pozamykać naczynia krwionośne.

Depilacja laserowa

 

depilacja laseremPraca dla lasera to nawet usuwanie tatuaży. Lasery są stosowane przez lekarzy i kosmetyczki. Ze względów zdrowotnych w salonach kosmetycznych powinny to być lasery niskoenergetyczne działające delikatnie i stwarzające małe ryzyko powikłań. Jednak dla bezpieczeństwa lepiej skorzystać z wizyty w gabinecie lekarskim niż w niepewnym salonie. Dlatego sam laser jest bezpieczny i zapewnia skuteczność działania, jednak efekt jest czasem widoczny dopiero po kilku seriach zabiegów.
Przykładowo depilacja laserowa to jeden z najczęściej wykonywanych, nie chirurgicznych zabiegów estetycznych. Depilacja laserowa wykorzystuje efekt cieplny, tworzący się gdy wiązka światła o określonej długości pochłaniana jest przez odpowiedni barwnik (chromofor). Ta stworzona energia cieplna potrafi w wybiórczy sposób niszczyć struktury (np. mieszki włosowe). Zabiegi laserowe powodują uszkodzenie tylko włosów znajdujących się fazie aktywnego wzrostu (anagen). Ponadto częściowo lub całkowicie zaburza wzrost takich włosów i w ten sposób nie odrastają one wcale lub odrastają zdecydowanie cieńsze i jaśniejsze. Dla uzyskania widocznego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu depilacji laserowej w 4-6 tygodniowych odstępach czasu. Efekty są trzeba tylko trochę poczekać i pocierpieć(w zależności od odporności na ból).

Salony i inne obiekty zajmujące się depilacją laserową w swych reklamach wprost sugerują, że permanentnie usuną wszystkie włosy z okolicy poddanej depilacji co nie jest tak do końca prawdą. Skutki są, tyle że nie aż tak trwałe jakby chcieli nam wmówić i nie aż tak widoczne od razu. Potrzeba cierpliwości, czasu i pieniędzy.