Skuteczne sposoby na ptaki

 

Osoby, które mieszkają w dużych miastach i mają balkon czy też taras, nierzadko borykają się z powracającym problemem jakim są ptaki. Kiedy raz im pozwolimy spędzać czas na barierce czy nawet na balkonie, to z pewnością szybko się ich nie pozbędziemy.

Jak siatki pomagają na gołębie?

bezinwazyjna siatka balkonowa przeciw ptakomJeżeli chcemy raz na zawsze pozbyć się niechcianych gości z naszego balkonu, werandy czy parapetu, to trzeba działać stanowczo. Ptaki, wbrew pozorom szybko się uczą i po czasie zorientują się, że atrapa kruka przymocowana do barierki balkonu nie jest dla nich zagrożeniem. Zatem takie rozwiązanie jest krótkoterminowe. Znacznie lepsza będzie bezinwazyjna siatka balkonowa przeciw ptakom, którą można przymocować do balkonu i elewacji budynku za pomocą specjalnych haczyków na mocnym kleju. Taki montaż daje gwarancję stabilnego utrzymania siatki na pożądanym miejscu. Jedyne co musimy zrobić, to dokładnie wymierzyć powierzchnię balkonu i zakupić potrzebną długość siatki. Jej założenie zajmie kilka chwil, a trzeba zaznaczyć, że zakładamy ją raz i mamy zabezpieczenie przed ptakami na długie lata. Przeważnie dostępne na rynku siatki balkonowe, są wykonane ze specjalnego tworzywa, które jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak wahania temperatur, promieniowanie słoneczne czy wilgoć. Ponadto jest możliwość kupienia siatki w kilku kolorach, które sprawią, że nie będzie ona widoczna, zatem nie będzie psuć widoku z balkonu.

Jeżeli chodzi o cenę siatki balonowej, to przeważnie są to koszty rzędu kilkunastu złotych za metr kwadratowy, a więc nie wiele zapłacimy za skuteczną ochronę przed skrzydlatymi intruzami. Na pewno jej zaletą jest bezinwazyjny montaż na każdym balkonie czy nawet oknie.