Sklep z częściami, czyli zmora właścicieli używanych samochodów

Coraz więcej Polaków ma w dzisiejszych czasach samochód, niektóre modele są nowe ale większość jest z drugiej ręki. Samochód wykorzystujemy na co dzień do jazdy do pracy, sklepu lub od święta, okazjonalnie. Większość pojazdów używanych ma powyżej 10 lat, a niektóre są już pojazdami zabytkowymi. Niektóre są zadbane, po remontach na oryginalnych częściach, a niektóre zapomniane przez mechanika z powodu nieopłacalności napraw.

Jak znaleźć dobry sklep z częściami samochodowymi?

 

sklep z częściami samochodowymiKlasyczne pojazdy zabytkowe są wykorzystywane na różne sposoby ? wioząc nowożeńców do ślubu, na zlotach czy też pokazach pojazdów zabytkowych lub targach. Spotkać można wiele pięknie odrestaurowanych i rzadkich pojazdów. Rzadkie i zadbane są warte duże kwoty. Ważne w takich samochodach by utrzymać status pojazdu zabytkowego jest wiek pojazdu powyżej 25 lat, posiadanie oryginalnych części w 75% i nie mogą być produkowane od 15 lat. Jedynym odstępstwem jest wyjątkowa rzadkośc młodszego pojazdu. Znalezienie wymarzonego samochodu przy dzisiejszych możliwościach ( Internet, gazety, fankluby pojazdów, giełdy samochodowe) jedyna przeszkodą może być stan techniczny jak i cena. Kolejnym problemem może być dostępność oryginalnych części z powodu zakończenia produkcji. Dobry sklep z częściami może wyszukać potrzebnych nam podzespołów. Gdy wyczerpią się możliwości i chęci sklepu, przyjdzie nam samemu wyszukać tego co nam potrzeba. Można spróbować popytać w magazynach producentów samochodów np. Renault, Citroen czy też Peugeot lub samemu wyszukać. Tu mamy pole do popisu gdyż możemy wyszukać na portalach aukcyjnych, w fanklubach danej marki, na giełdach samochodowych lub w gazetach z pojazdami zabytkowymi. Czasami zdarza się ze ktoś ma praktycznie drugie auto w nowych częściach.

Niestety im rzadszy pojazd lub część to kwota jaką wydamy na utrzymanie pojazdu w stanie zabytkowym drastycznie rośnie. Szukając musimy się uzbroić w cierpliwość gdyż dostęp do części może być mocno utrudniony. Na szczęście dla prawdziwego fana koszta jak i czas grają drugorzędna rolę.