Siatka jako sposób na ochronę drzewek owocowych

Dla mnie nie było nic pyszniejszego od czereśni. Pewnego dnia postanowiłam, że koniec z kupowaniem ich z innych źródeł. Pojechałam do dobrego sklepu ogrodniczego i kupiłam kilka drzewek. One za kilka lat miały zacząć przynosić mi plony.

Szukałam siatki na szpaki 

siatka na ptakiNie chciałam ich sprzedawać. To wszystko miało być na moje potrzeby. Po upływie pewnego czasu moje młode czereśnie zaczęły przynosić pierwsze plony. Jednak zauważyłam nie korzystną sytuację. U innych właścicieli tych drzewek występował pewien problem. Stały się one nie tylko przysmakiem ludzie ale także ptaków, które chętnie niszczyły plony. Oczywiście głównym przedstawicielem ptactwa uwielbiającego czereśnie był szpak. Walka z nim była bardzo trudna. Potem uznałam, że muszę poszukać jakiegoś sprawdzonego rozwiązania za pomocą internetu. Tutaj pomogło mi pewne forum, które polecało siatki na ptaki. Można nimi było zakryć koronę drzew. Jednocześnie pozostał dostęp do światła ale ptaki nie mogły zjeść owocu. Oczywiście nie zastanawiałam się i chciałam aby siatka na ptaki jak najszybciej została zamówiona. Na szczęście przyszła już po około trzech dniach roboczych. Strona internetowa z której korzystałam była na prawdę nie zawodna. Nie chciałam jechać do sklepu stacjonarnego, ponieważ tam zawsze był mały wybór. Na dodatek ja miałam wygórowane oczekiwania co do siatek i to nie mogło być nic zwyczajnego. teraz jeszcze było za wcześnie na zakładanie siatek. Drzewka musiały znacząco podrosnąć. Ale skuteczne zabezpieczenie na próbę pożyczyłam sąsiadce.

Okazało się, że taka siatka jest nie zwykle skuteczna. Na dodatek żaden ptak nie zjadł czereśni. Wtedy wiedziałam, że moje plony zostaną ocalone. Czereśnie były pyszne ale trzeba było na nie uważać. Przyciągało szpaki, które również niszczyły plony.