Rola taśm oznaczeniowych BHP

Będąc w halach lub zakładach produkcyjnych często spotykamy się z charakterystycznymi pasami na podłożu, które wyznaczają pewnego rodzaju strefy lub ciągi komunikacyjne. W tym celu stosowane są specjalne taśmy, które posiadają odpowiednie właściwości. Nakleja się je w celu spełnienia przepisów BHP oraz wytyczenia jasnych i klarownych stref w nowo powstałej hali bądź też zakładzie.

Do czego służą taśmy BHP stosowane w zakładach?

taśmy oznaczeniowe bhpDzięki zastosowaniu tego rodzaju wytrzymałych taśm, właściciel zakładu może w łatwy sposób wytyczyć szlaki przemieszczania się pracowników lub specjalnych stref, do których wstęp mają tylko określone grupy ludzi. Taśmy oznaczeniowe bhp są często stosowane jako środek do wytyczenia tras po których mogą poruszać się wózki widłowe. Dzięki nim zakład może łatwo oddzielić dane stanowisko pracy od reszty hali i wyznaczyć dla danego pracownika strefę, w której tylko on może przebywać. Taka taśma jest też stosowana w odseparowywaniu miejsc przeznaczonych na sprzęt gaśniczy lub węzłów sanitarnych. Z powodzeniem można ją stosować w wyznaczaniu miejsc ewakuacyjnych lub przeznaczonych do do udzielania pierwszej pomocy. Taśma oznaczeniowa jest sprzedawana w rolkach i ma różną szerokość oraz kolor. Można ją stosować nie tylko na posadzkach, ale i na ścianach lub też elementach różnych maszyn oraz urządzeń. Dzięki zastosowaniu kleju kauczukowego dobrze trzyma się powierzchni docelowej.

W zależności od zastosowania możemy spotkać taśmy żółte, czarne lub czerwone. Jednym z najważniejszych zalet tego rodzaju taśm BHP jest ich bardzo dobra odporność na niszczenie oraz ścieranie się. Dzięki temu można oczekiwać od nich długotrwałego użytkowania, które jest niezbędne w zakładzie produkcyjnym zatrudniającym duże grono osób.