Przydatny silos metalowy zbożowy lejowy

Silosy są potrzebne w każdym przemyśle i w każdym rodzaju rolnictwa. Nie ważne czy hodujemy zwierzęta czy zajmujemy się uprawą roślin. Są niezbędne do przechowywania różnego rodzaju materiałów. Najczęściej tych suchych i sypkich. Dlatego zobaczymy je tak samo na wsi jak i przy fabrykach produkujących nawozy, czy nawet wyroby z tworzyw syntetycznych ponieważ nadają się świetnie do przechowywania surowców.

Jakie metalowe silosy zbożowe z lejem wybierać

metalowy silos zbożowy lejowyWybór zależy od przeznaczenia. Jeżeli chcemy przechowywać w nim zboże, ziarno kukurydzy, paszę wówczas najlepszy jest metalowy silos zbożowy lejowy. Materiał w nim przechowywany jest chroniony przed wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki temu pozostaje suchy. Nie rozwijają się w nim grzyby i bakterie. Zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. Utrzymuje odpowiednia temperaturę i wilgotność. Ma to znaczenie zarówno przy przechowywaniu paszy aby zwierzęta nie rozchorowały się od pleśni czy innych grzybów jak i przy przechowywaniu półfabrykatów, granulatów i innych surowców, które mogą mieć właściwości higroskopijne. Metalowe silosy pokrywane są specjalna warstwą ocynku, który chroni je przed czynnikami pogodowymi i powstawaniem rdzy. Aby było to efektywne grubość ocynku powinna wynieść 350g/m2. Silosy metalowe lejowe produkuje się także z karbowanej blachy. Wszystko po to by jeszcze lepiej odbijać promienie słoneczne.

Silosy metalowe ustawia się na grubych metalowych nogach wykonanych ze specjalnej stali. Maja kształt omegi. Stawiane są na solidnym betonowym fundamencie o wielkości zależącej od średnicy silosa. Do postawienia silosu nie obejdzie się bez żurawia, który będzie musiał podnosić kolejne kargi silosu coraz to wyżej. Silosy mają też stożkowate zadaszenie aby woda z opadów łatwo spływała.