Przyczepy w budownictwie

Budownictwo to dzisiaj bardzo intensywnie rozwijająca się gałąź przemysłu. Place budowy pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Ten przemysł jest również ogromnym rynkiem zbytu dla producentów wszelkich możliwych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w budownictwie. Także wielka ilość różnorakich pojazdów specjalistycznych zabezpiecza każdą nawet najmniejszą budowę. Dostarczają one głownie materiały budowlane na teren budowy chociaż nie tylko.

Przyczepy wieloosiowe

przyczepy tandemDuże samochody ciężarowe dostarczające na plac budowy materiały dla zaoszczędzenia czasu ale i pieniędzy coraz częściej pojawiają się tam z przyczepami. Są to duże przyczepy wieloosiowe. Każda wyposażona jest już dzisiaj obligatoryjnie w wywrotkę. Najczęściej wykorzystywane są tu przyczepy tandem czyli po prostu dwuosiowe. Nie są one aż tak ciężkie i dosyć dobrze sprawdzają się na grząskim gruncie który zawsze towarzyszy terenowi wokół budowy. Przyczepy trzy, czteroosiowe i więcej są rzadziej wykorzystywane na budowach chyba, że dojazd do nich jest solidnie utwardzony. Takie samochody wyposażone w przyczepy dwuosiowe dostarczają na budowę głównie podstawowy materiał budowlany. Są to wszelkiego rodzaju kruszywa jak żwir, tłuczeń i tym podobne. Ale także cegły i cement. Tego rodzaju przyczepy wieloosiowe są także coraz częściej wykorzystywane nie tylko w budownictwie. Widać je w dużych gospodarstwach rolnych.

Pomagają tam w transporcie płodów rolnych , nawozów. Znajdują także zastosowanie w gospodarce leśnej w niełatwych leśnych terenach. Sprawdzają się tam coraz lepiej bo ich wyposażenie znacząco wspomaga pracę ludzi nawet w trudnym terenie leśnym czy na polach. Odpowiednio wzmocnione konstrukcje doskonale radzą sobie w warunkach gdzie mamy do czynienia z ogromnymi przeciążeniami.