Przeznaczenie skuterów elektrycznych

Nie każdy inwalida porusza się na wózku inwalidzkim, bo mają oni do dyspozycji specjalne skutery, czy samochody dostosowane do ich wymagań. Najwygodniejsze jest przemieszczanie się na skuterze, bo ma on niewielkie rozmiary.

Jak korzystać ze skutera elektrycznego?

skutery elektrycznePojazdy elektryczne są uważane za ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ nie mają silników napędzanych paliwem, a jedynie prądem. Najczęściej energię czerpią z akumulatora w formie specjalnej baterii, którą trzeba co jakiś czas ładować. Częstotliwość ładowania, zależy od intensywności użytkowania. Skutery elektryczne są głównie przeznaczone dla inwalidów, gdyż nie rozpędzają się one do dużych prędkości. Mają niewielkie rozmiary, można nimi zaparkować na zatłoczonym parkingu i nie generują hałasu takiego jak spalinowe pojazdy. Skuter jest przeznaczony dla jednej osoby, a do jego kierowania wystarczą sprawne dwie ręce. Fotel, na którym się siedzi posiada możliwość obracania się w każdą stronę, a także podnoszenia na pewną wysokość. Posiada on regulowany zagłówek i wysuwane podłokietniki. Dzięki temu inwalidzie będzie zdecydowanie łatwiej wejść na skuter. Cały układ kierowniczy znajduje się na środku kierownicy, która służy jedynie do utrzymywania kierunku jazdy. Pojazd elektryczny posiada wszystkie wymagane elementy, umożliwiające mu jazdę po ulicach miast. Posiada on lusterka po obu stronach kierownicy, koszyk znajdujący się po zewnętrznej stronie kierownicy, czy klakson. Inwalida może się nim poruszać także po zmroku, bo skuter ma kompletne oświetlenie.

Zakup skutera elektrycznego nie należy do najtańszych, ale z pewnością jest bardziej ekonomiczny niż samochód. Najtańsze modele kosztują około cztery tysiące złotych, ale można też kupić używane skutery, które będą nawet o połowę tańsze.