Przenośniki palet w centrum logistycznym i magazynowym

Palety z drewna służą od dawna do przenoszenia ładunków, a także załadowywania towarów na samochody, które wyjeżdżają z magazynu, i dostarczają towar do klienta. Jednak Aby móc we właściwy i sprawny sposób przenosić ciężkie ładunku umieszczone na paletach, konieczne jest zainstalowanie specjalnych przenośników, które składają się z metalowych rolek. Taka konstrukcja pozwala na szybkie przeniesienie palety z miejsca na miejsce.

Przenośniki instalowane w magazynach

przenośniki paletoweNajważniejszym aspektem, który musi być brany pod uwagę podczas konstruowania przenośnika jest jego odporność na nacisk. Przenośniki paletowe mogą w ciągu kilku godzin przenieść od kilkudziesięciu do kilkuset to, co sprawia, iż nie mogą zostać wykonane ze słabych materiałów. Dlatego modułowa konstrukcja przenośników sprawia, iż w szybkim czasie możliwe jest zbudowanie mocnej konstrukcji, mogącej być dostosowaną do rozmiaru hali, a także wymiaru palet, które będą najczęściej umieszczane na przenośniku. Dzięki szybkiemu zbudowaniu linii przenośnikowej, oszczędzamy czas, a także zwiększamy wydajność całego procesu przenoszenia towarów z miejsca na miejsce. Do przenoszenia nie muszą być używane ani zwykłe wózki do palet, które prowadzimy ręcznie, ani wózki widłowe. Transport ładunku po hali magazynowej jest więc ograniczony tylko i wyłącznie do linii przenośnikowej, która jest napędzana przez tangencjalne napędy łańcuchowe, nie wymagające częstego serwisowania.

Jeżeli na przenośniku mają być umieszczone duże ciężary, projektanci mogą zaoferować nam linie, wyposażane w trzy ciągi łańcuchów. Takie rozwiązanie gwarantuje płynność pracy linii nawet wtedy, gdy położymy na niej niezwykle ciężkie palety, zbudowane z grubych elementów drewnianych. Trwałość tego typu konstrukcji gwarantuje brak przestojów w pracy.