Profesjonalne leczenie nerwicy lękowej w Krakowie

Nerwica lękowa należy do zaburzeń lękowych, które dzisiaj łączone są przez psychologów i psychiatrów w jedną całość. Jest wiele rodzajów nerwic, ale wszystkie mają jedną cechę wspólną. Tą wspólną cechą jest lęk.

Czym jest nerwica lękowa i jak ją leczyć?

leczenie nerwicy lękowej w KrakowieLęk może dotyczyć konkretnych sytuacji, konkretnych miejsc, przedmiotów, ale też może to być lęk uogólniony, który towarzyszy choremu cały czas i wywołuje szereg różnych objawów – również fizycznych. Mówi się, że nerwica jest chorobą, której nie widać. Nie jest to jednak prawdą. W zaawansowanych stadiach choroba jest jak najbardziej widoczna. Pojawiają się objawy fizyczne – ciągłe napady lęku i paniki powodują, że osoba chora jest apatyczna, nie chce wychodzić na zewnątrz, ani też komunikować się z innymi ludźmi, mało je, mało pije, przestaje o siebie dbać, drżą jej ręce, pojawia się kołatanie serca w różnych sytuacjach. Osoba chora może mieć zaburzenia trawienia – częste biegunki lub zaparcia. Do tego dochodzą ciepłe lub zimne poty, osłabienia, omdlenia, bóle głowy i inne objawy fizyczne. Najczęściej osoba chora szuka innych przyczyn – kardiologicznych, oddechowych, ale wyniki badań są w porządku. Na pewno leczenie nerwicy lękowej w Krakowie jest możliwe, ale trzeba trafić na dobrego specjalistę. Najpierw należy udać się do lekarza psychiatry i nie wstydzić się, bo zaburzenia psychiczne są obecnie bardzo częste. Lekarz psychiatra przepisze choremu skierowanie na psychoterapię i ewentualnie odpowiednie leki.

W początkowym okresie leczenia farmakologicznego będą to przede wszystkim leki uspokajające tj. chlorprotiksen, hydroksyzyna, rzadziej benzodiazepiny, czyli alprazolam, diazepam, bromazepam, które są uzależniające, jeśli przyjmuje się je dłużej niż 4 tygodnie. Psychoterapia jest długa, ale warto z niej skorzystać.