Pracownicy budowlani używają specjalnych butów roboczych

Praca na budowie niesie za sobą ryzyko określone dokładnie w przygotowanej dla każdej firmy ocenie ryzyka zawodowego. W praktyce wygląda to tak, że można odnieść kontuzję w wyniku przypadkowego zdarzenia. Nawet nadepnięcie na gwoździa może spowodować uszkodzenie ciała pracownika na budowie. Dlatego wszyscy pracownicy w tej branży używają specjalnych butów ochronnych.

Buty ochronne najtańsze są w hurtowni

obuwie bhp hurtownia szczecinZakupem strojów roboczych i butów ochronnych firmy zajmują się we własnym zakresie. Jednakże każda firma – bez wyjątków – jest zobowiązana do zapewnienia swoim pracownikom środków ochrony. I tutaj właśnie pojawia się kwestia obuwia, która w przypadku pracowników budowlanych jest najważniejszą kwestią dla ich bezpieczeństwa. Takie obuwie bhp hurtownia Szczecin oferuje w najlepszych cenach, ale są one oferowane jedynie przy naprawdę dużych zamówieniach. Zamówienie dwóch par butów bhp na pewno nie umożliwi otrzymanie takich cen jak przy zamówieniu tysiąca par butów ochronnych. A właśnie takie duże zamówienia składane są przez największe koncerny budowlane. W Szczecinie działają też przedstawicielstwa zagranicznych koncernów. Zaopatrzenie w ubrania robocze i obuwie ochronne takie koncerny zamawiają w polskich hurtowniach. W naszym kraju ceny takich butów bhp są o wiele niższe niż w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Zatem na zamówieniu w Polsce tysięcy par butów światowe koncerny oszczędzają setki tysięcy euro.

Buty do pracy na budowie mają wzmocnioną podeszwę wykonaną bardzo często ze specjalnej gumy. Chroni ona pracowników przez nadepnięciem na gwoździa. Mają również metalowe wykończenie czubków, które chroni przed uszkodzeniem palców, jeśli coś na nie spadnie. Taka specjalna konstrukcja butów pozwala pracownikom czuć się na budowie pewnie i bezpiecznie.