Pościel dla dziecka ? jaka jest?

Wybór odpowiedniej pościeli dla dziecka jest rzeczą bardzo ważną. Noworodek jest bardzo wrażliwy na różne czynniki, takie jak ciepło i zimno, ma delikatną skórę i trzeba zapewniać mu komfortowe warunki do spania. Dlatego też warto się zastanowić nad tym, co będzie najlepsze dla maluszka.

Pościel do łóżeczka i wózka

tekstylia dla niemowlątPrzede wszystkim taka pościel powinna być wykonana z naturalnej bawełny, satyny czy z innego materiału delikatnego, najlepiej antyalergicznego. Wtedy skóra niemowlęcia nie zostanie podrażniona. Warto jest taka pościel najpierw wyprać przed użyciem, nawet jeśli jest fabrycznie nowa, ponieważ przez to się ją zmiękczy i będzie ona bardziej przyjemna w dotyku. Przy pościeli, a konkretnie przy jej wypełnieniu, liczy się jego waga i walory cieplne. Nie należy stosować ciężkich pościeli z pierza, bo nie nadają się one dobre dla dzieciaczków. Lepiej wybrać lekkie wypełnienie. Do tego też to że wypełnienie jest lekkie, czy wydaje się nam że jest go mało, to nie znaczy, że nie może być ono ciepłe. Nowoczesne wypełnienia potrafią skutecznie ogrzewać przy małej masie. Maluchy bardzo lubią ciepło, jednak nie należy ich przegrzewać. Lepiej dokupić jakiś kocyk na chłodniejsze dni, niż zbyt grubą kołdrę, którą maluch będzie zrzucał. Pościel do łóżeczka będzie większa, niż pościel do wózka. Do niego najlepiej wybrać śpiworki czy rożki, które łatwo dopasować do wymiarów wózka, a do tego maluch jest z każdej strony opatulony. Przydają się wtedy też mniejsze kocyki.

Dobrze jest też pomyśleć o poduszkach dla malucha. Powinny być one miękkie, ale dosyć płaskie, żeby główka nie leżała zbyt wysoko, co jest niezdrowe dla kręgosłupa. Poduszka też powinna być antyalergiczna i być wykonana z naturalnych materiałów. Sprawdzają się też wyprofilowane poduszki-motylki do podróży.

Źródło babysove.pl