Popularne wzory tapet z włókna szklanego

Wygląd tapet z włókna szklanego może nieco różnić się od klasycznych rozwiązań. Producenci tego typu pokryć ściennych nie pozostają jednak dłużni swoim klientom. Interesujące wzory, kształty i kolory tapet skutecznie przykuwają uwagę, czyniąc wnętrze atrakcyjnym dla domowników oraz gości. Nie ma jednak problemu, aby w dowolnej chwili zamienić gotową tapetę na coś zupełnie nowego, malując ją!

Jakie wzory mają szklane tapety?

tapeta szklanaNiebywałe właściwości produktu, czyniące tapetę wytrzymałą i odporną to jedno – walory estetyczne, wpływające na postrzeganie wnętrza domu to drugie. Czy w przypadku tapet szklanych można połączyć obie te cechy? Jak się okazuje – nie ma z tym najmniejszego problemu. Do podstawowych i jednych z najczęściej wybieranych wzorów tapet z włókna szklanego należą romby, prążki, jodełka, a także motyw płótna. Dzięki odpowiednio wykończonemu wnętrzu pomieszczenie zostanie wizualnie powiększone, a wszelkie niedoskonałości na ścianie (takie jak pęknięcia lub nierówności) zostaną zakryte. Tapeta szklana występuje również w wersji gładkiej, tworząc przy tym elegancką, a zarazem subtelną ozdobę pomieszczenia. Jeśli oryginalny kolor tapety lub jej wzór znudzi się domownikom, warto przykryć tapetę cienką lub grubą warstwą farby (w zależności od pożądanego efektu). Do tapet z włókna szklanego zaleca się stosowanie farb emulsyjnych, chyba że w opisie produktu znajduje się informacja o konkretnej farbie, jakiej należałoby użyć.

Właściciele domów i mieszkań nie muszą się martwić o nieestetyczny wygląd swojego pomieszczenia. Nie tylko ukryją niedoskonałości ścian, ale również nałożą na nie pięknie wyglądające tapety, które latami będą przykuwały uwagę osób odwiedzających. Wzór i kolor tapet można dobrać według własnych preferencji, a w razie potrzeby zmienić go w przyszłości.