Polecane niepubliczne przedszkola

Do żłobków przeważnie są zapisywane dzieci, których rodzice muszą iść do pracy, a nie mają babci lub zaufanej osoby, która by się zaopiekowała maluchem. Natomiast do przedszkola chodzą już niemalże wszystkie dzieci, choć nie jest to obowiązkowe.

Jak wygląda opieka w niepublicznym przedszkolu?

niepubliczne przedszkola w warszawieRodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko do przedszkola, powinni już na początku roku się zainteresować ofertą okolicznych placówek, ponieważ na przełomie lutego i marca jest prowadzona rekrutacja. Po niecałym miesiącu znane są już jej wyniki, zatem pozostaje sporo czas na przygotowanie dziecka na pobyt w przedszkolu. Maluchy różnie reagują w pierwszych tygodniach chodzenia do przedszkola, dlatego rodzice mają czasem mieszane uczucia. Dobrze przeszkolona przedszkolanka na pewno pomoże w takiej sytuacji i sprawi, że dziecko zacznie coraz chętniej przychodzić do placówki. Niepubliczne przedszkola w Warszawie zatrudniają wykwalifikowane opiekunki, które doskonale sobie radzą z opieką i edukacją tak małych dzieci. To ważne dla rodziców, ponieważ mogą być spokojni o pobyt ich dziecka wśród obcych ludzi. W przedszkolach dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie składające się ze śniadania, obiadu i podwieczorka oraz uczestniczą w zorganizowanych dodatkowych zajęciach, które wybierają dla nich rodzice. Przeważnie w standardzie zajęć jest język angielski, rytmika i gimnastyka. Poza nimi prywatne przedszkola oferują także inne zajęcia, które są zawsze dodatkowo płatne. Maluchy mogą przebywać w przedszkolu do maksymalnie siedemnastej godziny.

W samej stolicy działa obecnie nawet kilkadziesiąt prywatnych przedszkoli, które oferują doskonałą opiekę oraz edukację dostosowaną do wieku maluchów. Jeżeli chodzi o płatności za przedszkole, to konieczne jest comiesięczne uiszczanie opłaty za czesne.