Pokój dla dziecka z drewnianym łóżeczkiem

Styl skandynawski staje się coraz bardziej popularny, chociaż wydawać by się mogło, że jest już jego przesyt. To nieprawda. Jestem projektantką wnętrz i widzę, że coraz więcej osób chce urządzać w takim stylu nie tylko salony, ale coraz częściej pokoje dziecięce. Klasyczny styl i elegancja nigdy nie wyjdzie z mody. 

Łóżeczko dla dzieci – ładne i komfortowe 

łóżka drewniane dla dzieci producentRodzice, którzy po raz pierwszy spodziewają się dziecka bardzo mocno zwracają uwagę na to, aby wszystkie elementy znajdujące się w pokoju ich dziecka były nie tylko ładne, estetyczne ale również niezwykle praktyczne. W dzisiejszych czasach niezwykle istotną kwestią jest fakt, żeby jedna rzecz miała wiele zastosowań, bowiem inaczej uważana jest za niepraktyczną. Tak samo ma się sprawa, gdy w grę wchodzą łóżka drewniane dla dzieci producent. Muszą one być bezpieczne i stabilne, dlatego też najczęściej wybieranym materiałem jest drewno. Kiedyś królował kolor surowego drewna bądź jasnego. Dzisiaj bardzo często rodzice poszukują łóżka w danym kolorze – na przykład białym, błękitnym, pastelowo różowym bądź decydują się na dokonanie samodzielnych przeróbek. Warto jest także zwrócić szczególną uwagę na materac, który nie zawsze sprzedawany jest w zestawie z łóżeczkiem. Powinien on być wygodny, komfortowy z dobrym wypełnieniem. Samo łóżeczko powinno również być regulowane i mieć wyjmowane belki. Dzięki temu będzie ono praktyczne zarówno dla niemowlaka jak i dla dziecka rocznego czy jeszcze starszego.

Łóżeczko drewniane jest minimalistyczne, dlatego też cały pokój dziecka powinien w takiej stylistyce się znajdować. Delikatne kolory, mało rzeczy położonych na ziemi a na widoku powinno znajdować się tylko to, co niezbędne. W takim pokoju dziecko będzie bardzo chętnie spędzało swój dziecięcy czas.