Pokój dla córki

Rodzice, którzy oczekują przyjścia na świat dziewczynki, z pewnością zastanawiają się, jak urządzić dla niej jej własny pokój. Również rodzice, których córka jest już starsza i potrzebuje wymiany mebli na nowe, szukają inspiracji co do urządzenia jej nowego pokoju. Jakie style są aktualnie modne? Na co warto zwrócić uwagę? 

Jak urządzić ciekawy pokój dla dziewczynki?

projekty pokoju dla dziewczynekUrządzenie pokoju dla dziewczynki to nie lada wyzwanie. Musi być on funkcjonalny oraz dobrze wyposażony. Poza tym, warto aby nasze dziecko z chęcią w nim przebywało. Przed przystąpieniem do meblowania czy malowania należałoby zapytać naszego dziecka, co mu się podoba i co chciałoby umieścić w swoim pokoju. Ciekawym pomysłem jest wzięcie córki na zakupy, aby mogła samodzielnie wybrać na przykład łóżko, kolor farby do ścian czy krzesło do biurka. Warto też stworzyć projekty pokoju dla dziewczynek, które pomogą nam się zdecydować na jedną wersję, która spodoba się też naszemu dziecku. Aranżacja pokoju zależy także od wieku naszego dziecka. inne potrzeby posiada niemowlę, a inne dorastająca dziewczynka. W pokoju malucha powinno znaleźć się łóżeczko, przewijak, wygodny fotel do karmienia, wanienka oraz pojemna szafa na ubranka. Z kolei, dziewczynka w wieku przedszkolnym z pewnością ucieszy się z pastelowych mebli, łóżeczka z baldachimem czy ścian ozdobionych rysunkami. Warto wstawić tam także regał lub skrzynię na zabawki, zadbać o ergonomiczne krzesło oraz wygodne biurko do odrabiania lekcji, przy którym będzie siedzieć często.

Obecnie popularnymi kolorami, które królują w dziewczęcych pokojach, są odcienie bieli czy różu, szczególnie w tonacji pastelowej. Również ciekawym pomysłem jest namalowanie ulubionych postaci z bajek na ścianach pokoju dziecka. Niezbędnym wyposażeniem będzie wygodne krzesło biurowe, odpowiednie stanowisko pracy czy komfortowe łóżko.