Piec wolnostojący czy kominek?

Wiele osób marzy o własnym kominku w salonie. Jednak czasem metraż czy inne warunki nie pozwalają na jego budowę. W takiej sytuacji niektórzy decydują się na piece, które potocznie wiele osób nazywa koza, czy kominki elektryczne, które często swoją budową przypominają te tradycyjne, jednak nie potrzebują instalacji do odprowadzania spalin.

Dlaczego piec wolnostojący to dobry wybór?

piece wolnostojąceWarto zacząć od tego, że kominków nie można wykonywać na wyższych kondygnacjach niż parter. Jednak właśnie piece wolnostojące już można. Jest tak, gdyż są one o wiele lżejsze. Kolejną zaletą, która sprawia, że niezawodne piece wolnostojące są lepsze od budowanych kominków jest ich montaż. W tym przypadku wystarczy całość czyli piec po prostu podłączyć do przewodu kominowego i tyle. Wiadomo musi być to zrobione dokładne i przede wszystkim szczelnie, tak aby zapobiec późniejszemu niebezpieczeństwu i wydostawaniu się trując spalin do pomieszczenia. Kolejną dużą zaletą takich pieców wolnostojących jest fakt, że zajmują one o wiele mniej miejsca niż kominki. Wybierając mały model takiego pieca można je montować nawet w bardzo małych pomieszczeniach. Piece wolnostojące podobnie jak kominki świetnie sprawdzają się jako dodatkowe źródło ciepła w domu. W małych mieszkaniach także można wykorzystywać je jako centralne źródło ciepła na chłodne i mroźne dni. Dzięki swojej budowie jest on bardzo wydajny i wytwarza dużą ilość energii cieplnej do ogrzewania pomieszczenia, w którym się znajduje.

Piec wolnostojący jest wykonany solidnego materiału – ze stali lub żeliwa. Sprawia to, że są one wytrzymałe i trwałe na lata. Poza tym wiele cech sprawia, że tam, gdzie kominek nie nadaje się i nie może zostać zamontowany, to taki piec bez problemu będzie spełniał swoje funkcje i można zdecydować się właśnie na niego.