Panele słoneczne dla ekologów

Cała nasza rodzina jest zaangażowana w dbanie o środowisko naturalne. Staramy się segregować odpady, zgaszamy światła z pokoju z którego wychodzimy, nie zostawiamy otwartej wody w kranie, stosujemy ekologiczną pompę ciepła do ogrzewania powietrza i wody.

Ekolodzy powinni dawać przykład montując u siebie panele słoneczne

panele słoneczneNie mieliśmy jednak ekologicznego rozwiązania dla rachunków za prąd. W naszych okolicach jest on bardzo drogi, a my nie mieliśmy już pomysłów jak go oszczędzać, bo i tak byliśmy bardzo oszczędni. Koleżanka podpowiedziała mi wtedy panele słoneczne. Zainstalujemy je sobie na dachu, a one będą energię słoneczną przemieniać w energię elektryczną. Możemy na nie dostać dofinansowanie z Unii Europejskiej, w związku w tym, że to rozwiązanie ekologiczne, przyjazne dla środowiska. Panele słoneczne będą nawet pasować do naszych granatowych dachówek, a położone od strony działki, nie od ulicy nie będą się rzucały w oczy. Uznałam, że to rewelacyjny pomysł. Że też sama na to nie wpadłam! Przecież czytałam wielokrotnie na temat tego jak bateria słoneczna jest wydajna, ile energii pozwala zaoszczędzić, i nawet w naszym klimacie się sprawdzi. Kompletnie zapomniałam o tym rozwiązaniu. Dobrze, że mam koleżankę, która mi o nim przypomniała! Od razu zaczęłam szukać, gdzie u ans można kupić dobre baterie słoneczne. Okazało się, że nawet w sąsiednim mieście znajduje się duża firma je montująca, więc nie musiałam jechać daleko. Na miejscu fachowcy powiedzieli, ze najpierw muszą sprawdzić nasze warunki do położenia paneli, żebyśmy ich nie kupili, a potem się okaże, że ich montaż jest bezcelowy, bo nie można ich zamontować od strony nasłonecznionej, albo nie ma na nie miejsca.

Na szczęście okazało się, że spełnialiśmy wszelkie warunki, więc mogliśmy instalować baterie słoneczne. Teraz cieszymy się, że na dachu mamy panele słoneczne, które są niewidoczne, a ja wiele zmieniają w domu!