Palety jednorazowego użycia

 

Palety zwrotne, jakie wykorzystywaliśmy do transportu większości towarów z magazynu często wracały do nas uszkodzone, lub nie wracały w ogóle. Wywoływało to konieczność ciągłego uzupełniania zapasu dużych i kosztownych palet, ale również wywoływało mnóstwo problemów z odbiorcami towaru.

Lekkie palety ze sklejki drewnianej

jednorazowe palety drewnianeWiększość wykonywanych dostaw obejmowała materiały małogabarytowe, dlatego też zdecydowaliśmy się wymienić duże palety na mniejsze, jednorazowe odmiany. Typowe jednorazowe palety drewniane były o połowę mniejsze niż standardowe warianty używane na każdym magazynie, i niemal dziesięciokrotnie tańsze, gdyż miały one służyć wyłącznie do jednego transportu. Były to również palety bezzwrotne, dlatego też mogły być używane do dostaw do odbiorców bez problemów, jakie zwykle zdarzały się ze zwrotami dużych drewnianych palet. Palety te były lekkie i mniej wytrzymałe niż standardowe, choć nie było to wadą z racji iż były one klasyfikowane jako wyposażenie jednorazowego użytku. Nie były jednak nietrwałe, i przy ostrożnym obchodzeniu się z nimi mogły być wykorzystywane do magazynowania i transportu towaru o małej wadze i rozmiarach na długo po utracie zakładanej żywotności, i w razie potrzeby mogły być naprawione bardzo łatwo.

Co więcej, owe palety były wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, i mogły być ponownie przeznaczone do utylizacji, lub wymieniane na całkowicie nowe w wielu punktach zajmujących się produkcją takowych. Zakup kilkudziesięciu palet jednorazowego użytku był zdecydowanie tańszą inwestycją niż zamawianie wytrzymałych palet zwrotnych, dlatego też w przypadku niewielkich dostaw było to rozwiązanie o wiele bardziej przystępne dla firm nie posiadających zbyt wysokiego budżetu na wyposażenie magazynu.

Link do strony głównej: tpdfrankowski.pl