Osuszacz adsorpcyjny a zakład meblarski

Robienie mebli to moja wielka pasja. Zawsze lubiłem siedzieć w zakładzie stolarki ojca i patrzeć jka pracuje. Sam też chciałem być taki jak on i mieć własny zakład. Zdobyłem doświadczenie, kontakty, miałem sprawdzonych dostawców. Osiedliłem się nad morzem, o czym także zawsze marzyłem, choć nie zdawałem sobie sprawy z konsekwencji działania.

Osuszacz niwelujący wilgoć w powietrzu

przemysłowy osuszacz adsorpcyjnyMorskie powietrze jest czyste, rześkie, jednak panuje tam wyższa wilgotność niż np. na nizinach. O ile odpowiedni wilgotne powietrze jest dobre dla układu oddechowego o tyle dla mebli już nie bardzo. Wiedziałem oczywiście, że drewno musi być idealnie suche by coś z niego zrobić, bo mokre butwieje, gnije, odbarwia się. Jednak nie sądziłem, że nawet niewielki nadmiar wilgoci może niweczyć moje plany modelarskie i stolarskie. Raz zostawiłem otwarte okno na weekend, a akurat padało. Drewno nie było blisko okna, ale stale było narażone na działanie wilgoci. Cała partia drewna nie nadawała się do stolarki i trafiła na rozpałkę. Byłem zrozpaczony i sądziłem, że muszę się przeprowadzić. Ale jednak trafiłem na doskonały produkt, jakim jest przemysłowy osuszacz adsorpcyjny. To wydajne i cicho działające urządzenie o niewielkim rozmiarze. Usuwa ono nadmiar wilgoci z powietrza skutecznie i szybko. To był mój ratunek. Dzięki instalacji osuszacza w pracowni powietrze będzie miało idealne parametry, a drewno nie będzie niszczało. Bałem się, że wtedy mi będzie się źle oddychało w bardzo suchym powietrzu, ale nic takiego się nie stalo.

Gdyby nie montaż osuszacza to pewnie musiałbym się przeprowadzic, zmienić lokalizację pracowni albo brać małe partie drewna i pracować tylko w słoneczne dni. Teraz mam niezawodny osuszacz, który w ogóle mi nie przeszkadza w pracy, zajmuje mało miejsca, a jego cena tez nie była zabójczo wysoka.