Okulary korekcyjne – modne trendy

Kto z nas nie nosił okularów. Chyba każdy ma w swoim życiu taki epizod. Jeśli nie z powodu niedowidzenia to być z może z powodu nadwzroczności, która najczęściej występuje wieku dziecięcym. Jeśli nawet nie nosimy okularów korekcyjnych to chyba każdy z nas sięga latem po okulary przeciwsłoneczne. A to znaczy, że każdy z nas wie jak długo stał przed lustrem wybierając te, które będą mu pasować do twarzy. 

Współczesne modne okulary korekcyjne

okulary korekcyjne modneDziś wybór okularów u każdego potyka jest ogromny. To nie to co kiedyś gdy wszyscy nosili takie same oprawki różniące się ewentualnie kolorem czerwonym dla pań, niebieskim dla panów z dużymi i grubymi szkłami. Obecnie wybór zarówno szkieł jak i oprawek jest powalający. Wchodzą do optyka mamy do wyboru kilkadziesiąt modeli prezentowanych na każdej ścianie salonu. To prawda, jest w czym wybierać. Okulary korekcyjne modne współcześnie to okulary które pokazują całe oko. Z dużymi szkłami sięgającymi brwi. Małe wąskie, prostokątne okulary to już przeżytek. Są oczywiście osoby z typem urody, którym tylko właśnie takie pasują. To też nie problem ale tu z kolei dobry specjalista przy wyborze takiego typu szkieł raczej poleci okulary bezramkowe aby nie zaznaczać wyraźnie krawędzi soczewek. Te okulary, również mają swój urok. Przede wszystkim są delikatne i niezauważalne. Nie są wyraźne nawet na zdjęciach. Jeśli z kolei ktoś jest bardziej odważny może decydować się na ramki przypominające kocie oko, albo ramki ze zwierzęcym printem.

Wiele osób decyduje się na ramki złote. To ostatni hit mody. Złote są zarówno oprawki jak i zauszniki, i noski. Mogą być tez łączone z kolorowymi wstawkami wykończającymi. Jest to dość ciekawy wybór i dość uniwersalny, dlatego możemy być niemalże pewni, że ten trend będzie się utrzymywać przez wiele lat.