Okna dachowe a termoizolacja

Ostatnie etapy budowy naszego domu zawsze są bardzo ekscytujące, gdyż już niemalże widzimy efekt końcowy i prawie wiemy, w jaki sposób będzie wyglądało nasze mieszkanie. Powoli możemy zacząć planować wystrój wnętrz, takich jak sypialnia, gabinet czy kuchnia. Na koniec pozostaje jednak jeszcze jedna ważna kwestia, o którą koniecznie trzeba jak najlepiej zadbać.

Czy okna dachowe nie zmniejszają termoizolacji?

okno dachowe baninoKwestią tą jest wybór odpowiedniego okna dachowego. Zwykłe okno może okazać się niezbyt efektywne, a także nieskutecznie chronić nas w trakcie zimy. Na co więc zwrócić uwagę kupując takie okno dachowe? Przede wszystkim na liczbę komór. Jeżeli posiada ono przynajmniej trzy komory, wówczas będziemy mogli skutecznie chronić się przed zimnem w trakcie sezonu grzewczego. Im więcej szyb i wypełnionej gazem przestrzeni między nimi, tym ciężej jest zimnu przedostać się do naszego mieszkania, a przez okno ucieka zdecydowanie mniej ciepła. Zwykłe, jednokomorowe okno może sprawić, że będziemy niezadowoleni z temperatury, jaka panuje na naszym poddaszu. Dodatkowo takie okno musi tez być zabezpieczone specjalnym kołnierzem. Jeżeli interesuje nas okno dachowe Banino to warto zapytać o nie dobrego dostawcę z naszej okolicy. Zwykle na takie okno trzeba czekać kilka tygodni, aż zostanie ono dla nas wykonane, zależnie od naszej specyfikacji i zapotrzebowań dotyczących wymiarów.

Niem a sensu oszczędzać podczas zakupu okna dachowego, ponieważ jest to nie tylko źródło światła, ale tez ważny element izolacji termicznej. Nawet najlepiej ocieplone mieszkanie będzie trudne do ogrzania, jeżeli w dachu będą proste, jednokomorowe okna. Wówczas rachunki za ogrzewanie będą rosły z każdym sezonem grzewczym i nie uda nam się tego uniknąć w żaden dostępny sposób.