Oferty agencji nieruchomości

Na rynku znajdziemy wiele agencji nieruchomości, które swoją ofertę kierują nie tylko do klientów indywidualnych, ale też do biznesowych. Regularnie poszerzają swoją ofertę o nowe lokale, które są często mocno zróżnicowane.

Ile wynosi prowizja agencji nieruchomości?

agencje obrotu nieruchomościamiOsoby, które chcą wynająć mieszkanie czy nawet je kupić, mają dwa sposoby na ich znalezienie. Można na własną rękę szukać osób, chcących zaoferować im lokal na określonych warunkach czy szukać ogłoszeń w internecie. Jest też drugie rozwiązanie, które przeważnie jest szybsze i na pewno sprawdzone. Są to agencje obrotu nieruchomościami, które działają w całej Polsce. Przeważnie w swoich bazach ofert, posiadają ogłoszenia dotyczące określonego obszaru, dzięki czemu łatwiej jest szukać klientom. Należy zaznaczyć, że każda agencja nieruchomości posiada unikalne ogłoszenia, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Chociaż oczywiście agencje umieszczają swoje ogłoszenia na stronach internetowych, to zawsze po kliknięcie w nie następuje przekierowanie na ich strony. Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z ogłoszenia biura nieruchomości, muszą się liczyć z dodatkowym kosztem, jakim jest prowizja dla pośrednika. Najczęściej wynosi ona równowartość jednomiesięcznego najmu, powiększonego o podatek od towarów i usług. Jest to jednorazowa opłata, którą klient płaci agencji, w momencie podpisania umowy. Jeżeli natomiast chodzi o same oferty najmu, zakupu i sprzedaży, to często bywa, że są bardzo atrakcyjne i jest możliwość negocjowania warunków.

Agencje nieruchomości przeważnie zarabiają na prowizjach z tytułu pośrednictwa w transakcjach między właścicielami a najemcami. To, ile one wynoszą, zależy od danej agencji nieruchomości, gdyż średnio jest to około dwóch tysięcy złotych.