Odwrócona osmoza a zdrowie i uroda

Zdrowie i uroda to zagadnienia na które zwracamy coraz większą uwagę. Nie chodzi tu jednak o takie rzeczy, jak wybór odpowiednich kosmetyków, czy też odwiedzanie lekarzy na wizytach kontrolnych. Liczy się także to co robimy dla siebie codziennie, regularne dbanie o siebie. Tutaj dużą rolę odgrywa woda.

Odwrócona osmoza i zmiękczanie wody

rzetelna odwrócona osmoza w WarszawieMimo iż w sklepach bez problemu znajdziemy wodę butelkowaną, nawet smakową, to jednak najczęściej używamy wody z kranu. Wykorzystuje się ja zarówno do utrzymania czystości w domu, do codziennej higieny i do przygotowywania posiłków. Dlatego też powinniśmy dbać o stan naszej wody. Jak to zrobić? Najprościej jest wybrać filtry do wody. Może to być filtr kranowy typu rzetelna odwrócona osmoza w Warszawie, jak również zwykły filtr węglowy do dzbanka. Co nam daje takie dbanie o wodę? Filtry zatrzymują różne zanieczyszczenia znajdują się w wodzie. Nawet po przejściu procesu w oczyszczalniach nie jest ona idealna. Zanieczyszczenia odpowiadają za tworzenie się kamienia. Kamień jak wiadomo niszczy nasze sprzęty. Osadza się na grzałce czajnika, czy pralki, na częściach zmywarki. Przez to sprzęt AGD niszczy się szybciej. Często części są tak zniszczone, że nie da się ich naprawić, a wymiana na nowe nierzadko przekracza koszt zakupu nowego sprzętu. Jak wiemy pralka czy zmywarka to nie jest tania rzeczy, więc lepiej uniknąć ich wymiany. Jednak to nie wszystko. Jak było to zaznaczone na wstępie kamień szkodzi także naszemu zdrowiu. Są to w końcu związku chemiczne, które nie powinny przedostawać się do naszego organizmu. Nasza skóra i włosy również nie lubią twardej wody. Włosy mogą się niszczyć i być łamliwe, a osoby o skórze wrażliwej mogą mieć uczulenia i zmiany skórne.

Twarda woda ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i urodę. Im bardziej miękka, czysta woda tym lepkiej będziemy wyglądać i lepiej będziemy się czuć. A przy okazji nasze AGD też będzie lepiej działać.