O czym zapominają rodzice przy wyborze łóżka dla dziecka?

Chociaż pokój pociechy wydaje się nam niezwykle prostym w wyposażeniu, zwykle jest stosunkowo wymagające, bo w wielu kwestiach nie jesteśmy pewni, czy bobasowi się spodoba i czy to przez lat będzie mu służyć. Łatwo jest wyposażyć i zaprojektować pokój nastolatka, ale w przypadku bobasów jest to naprawdę skomplikowane.

Tematyczne łóżka są mało funkcjonalne

Głównie ze względu na fakt, że noworodki bardzo szybko dorastają i jeśli uważamy, że nie mają gustu rozumieją, co im się nie podoba. Z wiekiem umieją coraz lepiej powiedzieć, a dodatkowo warto dodać, że bobasy prędko dorastają, a więc meble kupione wczoraj za 2 lub 3 lata będą nieodpowiednie. Rodzice bardzo często zapominają tez o tym, co jest ważne dla dziecka, zapatrzeni w magazyny i katalogi uważają, że takie łóżko dla dzieci jest najlepsze a w rzeczywistości jest to raczej kiepski wybór. W związku z tym wydawanie ogromnych pieniędzy na meble do pokoju to strata kasy.

łóżka dla dzieciOczywiście rodzice chcą, aby pokój ich pociechy był jak najpiękniejszy, aby nie było błędów. Chcą zapewnić maluchowi rozwój w jak najbardziej odpowiednim otoczeniu, dlatego kupują dość drogie meble. Jednak, jak już mówiono jest strata pieniędzy. Noworodki nie rozumieją, że pewnych rzeczy się nie rysuje i trzeba mu to wyjaśniać. Ponadto kupno nie dużego biurka, czy nie dużych półek to nie najlepszy wybór dla niemowlaka dopiero starsze dziecko tego potrzebuje. Najlepiej jest zakupić funkcjonalne meble, które spodobają się dziecku, a potem będą dobre dla nastolatka. Dobrze jest też zakupić spore łóżka dla dzieci, gdyż maluchy bardzo szybko rosną. Jeśli rodzice mają potrzebę zmienić pokój to naprawdę Obry pomysł, ale nie trzeba przesądzać, bo zmiany tez nie są najlepsze. Dzieci lubią bajki, ale malowanie jego ulubionych bohaterów na ścianie to strata czasu i pieniędzy.

Zdecydowanie lepiej jest przykleić fototapetę, którą po miesiącach można zamienić inną. Pamiętajmy też, że kupowanie najdroższych dodatków to strata pieniędzy. Jeśli koniecznie chcemy kupić coś lepszego, niech to będzie praktyce rzecz, która posłuży dziecku przez wiele lat.