Nowy dostawca papieru

Od jakiegoś czasu prowadzę swoją własną drukarnię. Na rynku obecnie panuje bardzo duża konkurencja jeśli chodzi o tego typu usługi. Pracując w tym zawodzie trzeba wykazać się bardzo dużym profesjonalizmem. Definiowane jest to przez fakt współpracy głównie z firmami. Postanowiłem, że oprócz kompleksowych usług, podejścia pełnego profesjonalizmu oraz krótkich czasów realizacji zamówień postaram się również być konkurencyjnym w kryterium ceny.

Ploter głównym źródłem dochodu

papier do ploteraW tym celu postanowiłem obniżyć koszty użytkowania poszczególnych maszyn. Do tego potrzebne były mi tańsze materiały eksploatacyjne. Na pierwszy ogień poszedł papier do plotera. W stosunku ilości zleceń był to materiał, który zużywa się w największych ilościach. Obecny dostawca dostarczał mi papier dobrej jakości lecz cena pozostawiała wiele do życzenia. Często słyszałem od osób z mojego otoczenia żebym poszukał innego dostawcy papieru. Tak też postanowiłem uczynić. Poszukałem trochę w internecie, popisałem, podzwoniłem i tak po kilku tygodniach poszukiwań miałem kompleksowy przegląd sytuacji panującej na rynku. Jak się okazało na rynku funkcjonuje wielu dostawców, którzy dostarczają papier do plotera. Ceny ku mojemu zaskoczeniu były bardzo zróżnicowane. Różnice sięgały nawet kilkunastu procent za ten sam materiał. W przyszłym tygodniu jestem umówiony z trzema dostawcami podobnych produktów. Jestem ciekawy co się uda dodatkowo wynegocjować.

Nie ukrywam, że ploter jest moim głównym źródłem dochodów. To na nim wykonuje większość zleceń. W związku z tym najwięcej papieru potrzebuje właśnie do plotera. Zapotrzebowanie ilościowe jest całkiem spore jak na tego typu drukarnię. W związku z czym oczekuje atrakcyjnych rabatów oraz dobrych warunków współpracy z nowym dostawcą papieru.