Nowoczesny falownik do paneli

Fotowoltaika jest jedną z najprężniej rozwijających się branż w ostatnich latach. Wynika to przede wszystkim z zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, o których dużo się mówi w dobie znaczącego ocieplenia klimatu.

Gdzie można zainstalować panele fotowoltaiczne?

falowniki do paneli fotowoltaicznychWszystkie żywe istoty potrzebują do życia wody i słońca, a w szczególności ludzie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt by nie uwierzył, że z energii słonecznej można wytwarzać prąd, gdyż było to poza zasięgiem możliwości. Dziś coraz więcej ludzi instaluje na dachach swoich domów panele fotowoltaiczne, gdyż pozwalają one na wygenerowanie prądu potrzebnego do zasilenia domu czy nawet firmy produkcyjnej. Energia słoneczna może być wykorzystywana do wytwarzania prądu, ponieważ służą do tego specjalne panele solarne. Składają się one z wielu pojedynczych modułów, w których znajdują się ogniwa fotowoltaiczne. Ich rolą jest zbieranie energii i przesyłanie jej do falowników, które odpowiadają za przekształcenie jej na prąd zmienny. Płynną pracę całej instalacji zapewniają falowniki do paneli fotowoltaicznych, ponieważ to dzięki nim można korzystać z energii słonecznej niemalże od razu. W sprzedaży można znaleźć falowniki, czyli inwertery o różnej mocy. Im jest ona wyższa, tym większa wydajność urządzenia. Jednak nie tylko moc się liczy, ale także niezawodność, odporność czy stopień ochronności IP, które wpływają na jakość korzystania z inwertera. Jego awaria będzie oznaczać przerwę w dostępnie energii elektrycznej.

Dziś każdy kto ma dom jednorodzinny może nabyć panele solarne i korzystać z nich bez ograniczeń w celu zaspokojenia potrzeb energetycznych. Wielu producentów daje na nie trzydziestoletnią gwarancję, gdyż są niezawodne i odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne czy piach lub amoniak.