Nowoczesne szafy do broni

Nasz klub strzelecki szczyci się posiadaniem dalekozasięgowych karabinów precyzyjnych, które są niemal nie do dostania w kraju. Żaden inny klub nie posiada takiej broni, więc jest ona dość atrakcyjnym elementem pokazowym, ale również i dość dużą przewagą na wszelkich zawodach strzeleckich, na których najczęściej używane są dość standardowe karabiny.

Szafy do karabinów precyzyjnych

szafy na broń myśliwską s1Przechowywanie takiej broni jest jednak dość niewygodne, gdyż nasze karabiny są o wiele dłuższe niż standardowa broń sportowa czy myśliwska, i niekoniecznie mieszczą się w typowych szafach do przechowywania takowej broni. Jedyną szafą która ma wystarczające wymiary wewnętrzne jest szafa z certyfikatem bezpieczeństwa S1, pochodząca od renomowanego producenta sprzętu bezpieczeństwa. Szafy na broń myśliwską S1 są doskonale zabezpieczone, gdyż spełniają wszystkie wymagania stawiane szafom i sejfom na broń używanym w magazynach broni policyjnej i obiektowej. Zawartość szafy jest więc osłonięta nie tylko przed wpływem kurzu czy wilgoci, ale również przed ogniem, gdyż stal zewnętrznej skorupy jest ogniotrwała i nie przewodzi temperatury. Najważniejsza dla nas jest jednak pojemność szafy. Mieści ona trzy cztery sztuki broni palnej, aczkolwiek z racji iż szafa jest o wiele wyższa niż standardowy model, można w niej przechowywać również broń o znacznie dłuższych lufach lub nietypowych wymiarach.

Doskonale nadaje się więc do składowania broni wyposażonej w kompensatory, czy wszelkiego rodzaju wytłumiacze dźwięku dostępne dla użytku przez cywilnych strzelców. Zabezpieczenia szaf mogą być natomiast szybko dopasowane podczas jej zamawiania, więc każda szafa będzie od razu dostosowana do wszelkich wymagań bezpieczeństwa, obowiązujących w miejscu w którym ustanowiony jest magazyn broni.